Zmierzch – audiobook

Zmierzch – audiobook
30 stycznia
Johan Theorin
Zmierzch [audiobook]

Pewnego wrześniowego dnia pięcioletni Jens wdrapuje się na mur okalający gospodarstwo jego dziadków i znika w jesiennej mgle. Wszyscy uważają, że chłopiec zgubił drogę i utopił się w pobliskiej zatoce. Tylko jego matka, Julia Davidsson, nie może się pogodzić z taką wersją wydarzeń.
Znakomita i trzymająca w napięciu intryga, mocny debiut nagrodzony przez Szwedzką Akademię Kryminału, a zarazem intelektualna przygoda nie tylko dla koneserów gatunku.

„Książka Theorina jest tak świetna, że przyznaję jej najwyższą ocenę bez najmniejszego wahania. Złożona, sugestywna, jeżąca włosy na głowie narracja porywa czytelnika w opustoszały i przerażający krajobraz północnej Olandii”.
„Barometern”

„…świetny debiut, wyrazisty i pełen różnorodnych środków wyrazu”.
„Dagens Nyheter”

„W Zmierzchu Theorina jest coś hitchcockowskiego”.
„Femina”

Johan Theorin (ur. w 1963 r. w Göteborgu) jest dziennikarzem i  pisarzem. Dwie poprzednie powieści z cyklu olandzkiego: Zmierzch oraz Nocna zamieć, zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytykę i czytelników. Za Nocną zamieć Theorin otrzymał w 2009 roku Szklany Klucz – nagrodę literacką przyznawaną corocznie przez członków Stowarzyszenia Twórców Kryminałów pisarzom z krajów nordyckich. Książka otrzymała również nominację do tytułu Najlepszy Szwedzki Kryminał 2008 roku.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.