"Znamiona Kaina" już w księgarniach

"Znamiona Kaina" już w księgarniach
Dzisiaj trafiła do księgarń powieść Tom Knoxa pt. Znamiona Kaina. To druga po Sekrecie Genezis (REBIS, luty 2010) książka tego autora w naszym kraju. Sekret Genezis został wydany w nakładzie 20 tys. egzemplarzy i stał się bestsellerem.

Gdy młody prawnik David Martinez otrzymuje od umierającego dziadka starą mapę, ze zdumieniem stwierdza, że jego przeszłość kryje wiele zagadek. Mapa prowadzi go w samo serce Kraju Basków, śladem tajemniczej genetycznej klątwy i skrzętnie ukrywanych przerażających sekretów zachodniego świata.

W tym samym czasie londyński dziennikarz Simon Quinn pisze artykuł o wyjątkowo okrutnym morderstwie, którego ofiarą padła pewna zamożna staruszka. Wkrótce dochodzi do kolejnej zbrodni. Obie ofiary pochodziły z baskijskich wiosek i w czasie wojny przebywały w nazistowskim obozie koncentracyjnym na południu Francji.

Od smaganych wiatrem szkockich wysp po arizońska pustynię i od zapadłych baskijskich wiosek po rozpalone słońcem pustkowia Południowej Afryki Martinez i Quinn własnymi drogami podążają tropem szokującej prawdy.

Śmiałe Znamiona Kaina niewątpliwie przysporzą autorowi wielu nowych fanów.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.