Arcydzieła światowej architektury w obiektywie Willa Pryce’a

Arcydzieła światowej architektury w obiektywie Willa Pryce’a
Arcydzieła światowej architektury w obiektywie Willa Pryce’a
tyt. oryg. World Architecture. The Masterworks
tekst i fot. Will Pryce
przekład Joanna Wolańska

Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zatrzymać w biegu człowieka XXI wieku. A jednak! Każdemu z nas przecież zdarza się stanąć nieruchomo z zadartą głowa, podziwiając budowle będące przejawem geniuszu swych projektantów i kunsztu wznoszących je rzemieślników.
Coraz więcej podróżując po świecie lub choćby odwiedzając różne strony internetowe, stykamy się z wielką architekturą, już nie tylko polską czy europejską.
Prezentowana czytelnikom publikacja to piękny album uzupełniony wartościowym komentarzem, który ma ukazać wspaniały i różnorodny świat architektury, pomagając zrozumieć jej historię, rozwój i różnorodność.

Architektura jest dziedziną sztuki, z którą obcujemy na co dzień, jednak często nie zwracając na nią uwagi. Zadaniem tej publikacji jest nie tylko ukazanie w pięknej formie najwybitniejszych dzieł tej monumentalnej dziedziny sztuki, ale przekazanie czytelnikowi niezbędnej wiedzy i uwrażliwienie na piękno, które często mamy na wyciągnięcie ręki.

Książka zawiera ponadto: dwa obszerne artykuły prezentujące charakterystykę i historię rozwoju architektury, indywidualny opis ponad 40 budowli, różnorodne fotografie od zdjęć przedstawiających panoramy po misterne detale, indeks oraz słowniczek najważniejszych pojęć z zakresu historii sztuki i architektury.
 

Kategorie: Sztuka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.