Premiera książki „Tost. Historia chłopięcego głodu”

Premiera książki „Tost. Historia chłopięcego głodu”
Premiera książki „Tost. Historia chłopięcego głodu” – ponad 280 tys. sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii.

Nigel Slater, uważany przez Brytyjczyków za skarb narodowy i guru gotowania spotka się dziś z czytelnikami w warszawskim Empiku (ul. Marszałkowska 116/122, godz. 16).
 
Tost. Historia chłopięcego głodu

Porywająca opowieść o chłopięcym dojrzewaniu w bestsellerowej książce jednej z gwiazd angielskich programów kulinarnych – Nigela Slatera.
Zaskakująca, zabawna i wzruszająca – książka, od której trudno się oderwać!

Nigela Slatera Anglicy obwołali skarbem narodowym, a „The Independent on Sunday” nazwał Proustem ery Nesquika. Z pewnością to nie tylko jeden z najbardziej popularnych na Wyspach autorów poradników i programów kulinarnych, ale także niezwykle błyskotliwy pisarz.
W autobiograficznej opowieści Toast Slater otwiera przed czytelnikami drzwi swojego dziecinnego pokoju i domowej spiżarni, a jednocześnie opisuje niezwykłe korzenie sukcesu w świecie kuchennych ingrediencji. Bohaterami książki są matka, kucharka niewymagająca, wcześnie owdowiały ojciec oraz wkraczająca w progi domu po śmierci matki gosposia. Wprowadza ona opuszczonych mężczyzn w świat nowych doznań, przede wszystkim kuchennych, i za pomocą swych zdolności kulinarnych pragnie zdobyć serce pana domu. A w tle nagminnie przypalane tosty, grillowany grejpfrut, pudding ryżowy i… w finale kulinarny wyścig o uczucia osamotnionego ojca.
Tost szybko stał się w Wielkiej Brytanii bestsellerem (ponad 250 tys. sprzedanych egzemplarzy), zdobył liczne nagrody, w 2011 r. na jego podstawie nakręcono film, który podbił serca brytyjskich widzów, a w Polsce zostanie wyemitowany w kanale Kuchnia+ i telewizji Canal+.

Nigel Slater
jest autorem kilku klasycznych książek kucharskich, w tym Real Fast Food oraz uhonorowanej nagrodą André Simon Award for Cookbook of the Year Appetite. Twórca popularnego programu „Proste dania” emitowanego m.in. przez BBC1, a w Polsce przez Kuchnia+. Felietonista „Observera”.

Jego pisarstwo oczyszcza podniebienie… Jego kwaśne frazy przywodzą na myśl Nicka Hornby’ego, Martina Amisa i Philipa Larkina jednocześnie.

„New York Times”

Nigel to geniusz.
Jamie Oliver
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.