Polski Mikołajek nareszcie w sprzedaży

Polski Mikołajek nareszcie w sprzedaży
Spoko! To tylko rodzinka
Zobacz filmik o książce, która rozbawi cię do łez

Zachęcamy do obejrzenia filmiku o książce, która jest doskonałą lekturą zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla starszych czytelników:

http://www.youtube.com/watch?v=CWnVWLdWSus

Spoko! To tylko rodzinka to prawdziwa literatura familijna, wciągająca zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Barwny język, zaskakujące zwroty akcji, sympatyczne, wyraziste postaci, świetne ilustracje, dużo śmiesznych sytuacji i trochę wzruszeń sprawiają, że od tej książki nie można się oderwać.

Państwa Wesołowskich poznajemy w wielu różnych sytuacjach, w których na co dzień znajdujemy się również i my. Oto mamy przed sobą typową rodzinę – 12-letniego Szymka z rodzicami. Mama jest nauczycielką a tata niedoszłym lekarzem. Pojawia się tam również babcia, inni członkowie rodziny dalszej i bliższej a także sąsiedzi. Babcia jest osobą dość charakterystyczną i trochę nietypową, co nadaje całej historii jeszcze więcej pikanterii. Jest to z pewnością jedna z tych książek, którą się czyta jednym tchem. Wykład bioenergoterapeuty, zakupy w sklepie, wizyta księdza … i nieustanne kłopoty jeśli chodzi o sytuację finansową. Któż z nas nie ma takich problemów! Ta historia na pewno nas zainspiruje do tego, żeby szukać wszelkich, (łącznie z niekonwencjonalnymi), dróg do ich rozwiązania. Niewątpliwą zaletą tej książki jest wartka akcja oraz poczucie humoru, z którym narrator opisuje wszelkie zdarzenia. Narratorem jest dwunastoletni chłopiec i opisuje świat ze swojej perspektywy. Dzięki temu możemy podziwiać w tej książce świeżość spojrzenia na wiele spraw, spontaniczność i niezwykłą przenikliwość w obserwacji codziennego życia. Można by powiedzieć z radością, że wreszcie mamy swojego Mikołajka. Przewaga nad Mikołajkiem jednak polega na tym, że znajdziemy w książce wiele odniesień do naszej, bardzo realnej rzeczywistości.

Recenzja portalu Republika Dzieci

Nowych przyjaciół – w tym Szymka – poznamy dzięki Augustynowi Szczawińskiemu i jego rodzinnym, niesamowitym historyjkom, czyli książce „Spoko! To tylko rodzinka”. Ta napisana barwnym językiem, pełna gwałtownych zwrotów akcji i nieprawdopodobnych przygód opowieść jest znakomitą lekturą nie tylko dla dzieci, ale i dla znacznie starszych czytelników. Dwunastoletni Szymek zaprosi nas do swojego domu i wprowadzi w tragiczną sytuację finansową rodziny, odkąd niezwykle dochodowy (potencjalne) interes z dżdżownicami nie wypalił. (…)  „Spoko! To tylko rodzinka” jest przykładem, jak dobra może być literatura familijna i jak przy jednej książce mogą bawić się pokolenia. A że zabawa będzie przednia, warto przygotować sobie stos chusteczek, do otarcia łez… ze śmiechu.

Recenzja portalu Granice.pl

Ogromnie sympatyczna opowieść o dwunastoletnim Szymonie i jego dość oryginalnej rodzinie. Ma on mamę (nauczycielkę polskiego) i tatę (ratownika medycznego, który wciąż twierdzi, że czeka ich dopływ większej gotówki), a rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Książkę czyta się świetnie – jest głównie zabawna, choć momentami ociera się o tragizm. Każdy znajdzie w niej śmiesznostki własnego domu rodzinnego i znajome sytuacje, które są tylko trochę przerysowane. Śmiejąc się z tej książki, śmiejemy się z samych siebie, i to jest w niej naprawdę fenomenalne. Świetna książka, w sam raz do zabrania na wakacje. Zarówno dzieciaki, jak i dorośli mogą dzięki niej popatrzeć na siebie w krzywym zwierciadle i szczerze pośmiać się z samych siebie.

Recenzja portalu Dziecipoznan.pl

Zamówienia księgarskie i hurtowe można kierować na adres: handlowy@kefas.biz
http://www.kefas.biz/produkt/opis/8/spoko_to_tylko_rodzinka

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.