Dwie nowe "sensacje" na początek wakacji z Rebisu

Dwie nowe "sensacje" na początek wakacji z Rebisu
Wakacje nadchodzą – wreszcie. A najlepszą wakacyjną rozrywką (poza oczywiście morzem, plażą, wyjazdami, górami) jest zajmująca książka.
Dom Wydawniczy REBIS przygotował więc na początek sezonu urlopowego nową powieść W. E. B. Griffina (napisał ją wespół z Williamem E. Butterworthem) Poza prawem oraz nową książkę Ben Pastor pt. Kamienne dziewice.

Poza prawem to kolejny, szósty już tom cyklu „Prezydencki agent”.

Życie Charleya Castilla uległo radykalnej zmianie: prezydenckie tajne Biuro Analiz Organizacyjnych zostało rozwiązane, a jego agenci w trybie pilnym musieli wystąpić z czynnej służby. Co gorsza, po nagłym zgonie prezydenta jego miejsce w Białym Domu zajął znacznie mniej sympatyczny następca.

Castillowi i jego współpracownikom nie dana jednak była spokojna emerytura. Wkrótce się okazało, że „hodowla ryb” w Kongu – a w rzeczywistości laboratorium broni chemicznej i biologicznej – nie została całkowicie zniszczona. Na terytorium Stanów Zjednoczonych ktoś zaczął podrzucać baryłki ze śmiertelnie groźną substancją. Dla samego Castilla i jego nowych przyjaciół Rosjan pojawiło się jeszcze jedno nieoczekiwane zagrożenie i to ze strony, z której najmniej się go spodziewali…

Polecamy też poprzednie tomy cyklu: Z rozkazu prezydenta, Zakładniczka, Łowcy, Strzelcy, Tajne operacje.

W.E.B. Griffin – uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Napisał blisko czterdzieści książek, które przełożono na kilkanaście języków, a ich ogólny nakład przekroczył 40 milionów egzemplarzy. Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazują się jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”.

William E. Butterworth IV jest redaktorem i pisarzem. Od lat współpracuje z W.E.B. Griffinem i jest współautorem powieści cyklu „Ostatni bohaterowie”.

Kamienne dziewice to trzeci tom przygód Eliusza Spartianusa, śledczego na usługach cesarza Dioklecjana.

Maj 305 roku, wschodnie pogranicze imperium rzymskiego. Ustępujący cesarz Dioklecjan zdążył jeszcze wysłać swojego historyka i śledczego w jednej osobie z misją w głąb Armenii Większej. Eliusz Spartianus ma dotrzeć do satrapy Tera Wiszapa, o którego szaleństwie i perwersyjnych praktykach krążą niesamowite opowieści, i sprawdzić, kim on tak naprawdę jest. Wiele wskazuje bowiem na to, że dziewięć lat wcześniej znamienity dowódca rzymskiego legionu Paulus Kurcjusz upozorował własną śmierć i urządził się wygodnie na tych trudno dostępnych ziemiach. Przewodnik zgadza się odbyć z  Eliuszem tylko część drogi – do wyznaczającej niejako granicę rzymskiej cywilizacji przełęczy zwanej Kamiennymi Dziewicami. Ostatnia odsłona zagadki tajemniczego władyki, przypominającego Kurtza z Jądra ciemności Conrada, przyniesie zaskakujące rozwiązanie…

Polecamy poprzednie części cyklu – Intrygantkę oraz Złodzieja wody.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.