W innym czasie w innym życiu

W innym czasie w innym życiu
Druga część fantastycznej trylogii kryminalnej o kulisach zabójstwa szwedzkiego premiera w książce, audiobooku i e-booku!

„W innym czasie w innym życiu” Leifa GW Perssona to druga część bestsellerowej trylogii skandynawskiej. Zakrojona na szeroką skalę powieść, zaczyna się od opisu faktycznego zdarzenia – okupacji przez terrorystów zachodnioniemieckiej ambasady w Sztokholmie w 1975 r. Historia przeskakuje szybko do 1989 r. i nierozwiązanego zasztyletowania urzędnika cywilnego, a następnie do 1999 r., kiedy to szwedzki wywiad sprawdza nowo powołanego ministra obrony i znajduje nieoczekiwane związki z dawnymi zbrodniami. Z charakterystycznym dla siebie sardonicznym dowcipem i znawstwem politycznego żargonu Persson snuje okrutną sieć szantażu, agentów Stasi i chciwości, która oplata wszystkie warstwy szwedzkiego społeczeństwa.

* Powieść zajmowała przez 28 tygodni czołowe miejsca na szwedzkiej liście bestsellerów.

* Otrzymała nagrodę Platynowej Kieszeni 2004 za „najlepiej sprzedający się szwedzki kryminał roku wydany w miękkiej oprawie”.

* Została najlepiej sprzedającym się szwedzkim audiobookiem 2003 roku.

* Zdobyła nagrodę Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminalnych (Svenska Deckarakademins pris) za „najlepszą szwedzką powieść kryminalną 2003 roku”. Leif GW Persson tym samym już po raz drugi zdobył najbardziej prestiżową szwedzką nagrodę dla pisarzy kryminalnych. Po raz pierwszy zdobył ją za powieść „Filary społeczeństwa”(Samhällsbärarna) w 1982 r.

Powieść dostępna jest w wersji książkowej: miękkiej i twardej oprawie, jako audiobook w interpretacji Andrzeja Mastalerza i jako e-book.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.