Czy w zarządzaniu kadrą można wykorzystać marketing?

Czy w zarządzaniu kadrą można wykorzystać marketing?
Czy w zarządzaniu kadrą można wykorzystać marketing? Trzeba! Tak twierdzi Caroline Welsing- autorka książki „HR Marketing” wydanej przez Wolters Kluwer Polska

„HR Marketing”- to pierwsza na polskim rynku książka, która w przejrzysty sposób pokazuje jak zarządzanie kadrą może przyczynić się do zbudowania przewagi konkurencyjnej firmy. W publikacji znaleźć można praktyczne wskazówki, sprawdzone informacje i przykłady różnorodnych praktyk.

HR marketing, czyli marketingowe spojrzenie na zarządzanie zasobami ludzkimi, to wykorzystanie w obszarze HR-u zasad i koncepcji marketingowych, czerpanie z doświadczeń całkiem innej dyscypliny i odkrywanie, jaką wartość dodaną można dzięki niej wytworzyć.
Nowa filozofia HR-u wyłożona jest w sposób wyjątkowo przystępny i stanowi praktyczny przewodnik dla ambitnego managera. Część książki poświęcona jest roli organizacji jako pracodawcy i zewnętrznej roli HR.
Caroline Welsing skupia się na odpowiedzi jak wykorzystać HR Marketing w firmie, przytaczając kolejne ciekawe przykłady, nie poucza, ale inspiruje. Autorka pokazuje korzyści, które może przynieść projektowanie zarządzania kadrą z wykorzystaniem koncepcji marketingowych.

„HR Marketing. Nowe spojrzenie na rolę HR w firmie” Caroline Welsing jest świetnym narzędziem, które będzie pomocne dla wszystkich HR-owców w kreowaniu wymiernych korzyści dla organizacji, a także jej pracowników całej kadry menedżerskiej. Nie ma tu skomplikowanych teorii, są za to niezmiernie praktyczne wskazówki, sprawdzone informacje, przykłady różnorodnych praktyk, które zostały zastosowane w różnych firmach w najróżniejszych sytuacjach, z których mogą skorzystać wszyscy zainteresowani tematyką HR marketingu.
Książka Caroline Welsing ma ponadto jeszcze jedną ogromną zaletę: nie zamyka tematyki zarządzania zasobami ludzkimi w ściśle określonej perspektywie historycznej. Pokazuje bowiem dalszy kierunek rozwoju tej roli, jak też rysuje wyzwania na najbliższe 10 lat.”

Mik Kuczkiewicz,
Partner Zarządzający HayGroup w Polsce

W styczniu z myślą o potrzebach społeczności HR przygotowaliśmy szereg ofert specjalnych.
W dniach od 24 do 30 stycznia 2011 roku można skorzystać z :

bezpłatnego 2-dniowego dostępu do Serwisu HR oraz Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
20% zniżki na wybrane szkolenia z obszaru HR i Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
25% zniżki na dowolnie wybrane publikacje z serii HR Kadry
25% zniżki na roczną prenumeratę magazynu Personel Plus
Aby skorzystać z oferty wypełnij nasz formularz internetowy dostępny na
 http://www.abc.com.pl/tydzienhr/index.php?site=zamowienie

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.