Sztuka negocjacji prawniczych

Sztuka negocjacji prawniczych
Sztuka negocjacji prawniczych

 

Nakładem Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, ukazała się „Sztuka negocjacji prawniczych”, autorstwa Jerzego Stelmacha i Bartosza Brożka. Autorzy pragną przedstawić negocjacje jako doskonałe narzędzie, które powinno być wykorzystywane przez prawników w ich codziennej pracy.

Polska praktyka prawnicza ucieka od rozstrzygania sporów w drodze negocjacji. Rezygnuje tym samym ze sposobu najbardziej efektywnego rozwiązywania problemów. Jakie są przyczyny tego stanu rzeczy? Czy wynika on ze strachu bądź raczej z niewiedzy? A jeśli już decydujemy się negocjować – to jak to zrobić? Czy należy opierać się na koncepcjach negocjacji, których tak wiele  można znaleźć w literaturze? Jakimi ostatecznie narzędziami negocjacyjnymi dysponuje prawnik? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Sztuka negocjacji prawniczych.

Autorzy postanowili uporządkować olbrzymią ilość istniejących koncepcji negocjacyjnych i wyodrębnili trzy modele negocjacyjne, z których każdy odwołuje się do kryteriów: słuszności, skuteczności i efektywności. Sposób opisania koncepcji negocjacji jest efektem autorskich przemyśleń i doświadczeń. „Sztuka negocjacji” to opracowanie pozwalające prawnikom przekonać się, że warto negocjować.

Autorzy:

Jerzy Stelmach – prawnik, filozof, profesor zwyczajny w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Bartosz Brożek – prawnik, filozof, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.