Premiera książki "Kinoman"

Premiera książki "Kinoman"
Walker Percy
„Kinoman”
Premiera: 19.01. 2011

Kinoman ukazał się na amerykańskim rynku wydawniczym w 1961 roku.
Percy’ego szybko okrzyknięto czołowym głosem literatury amerykańskiego Południa, a samą powieść nagrodzono prestiżową National Book Award.
Dziś pozycja ta weszła do klasyki literatury amerykańskiej.

Binx Bolling to dobiegający trzydziestki weteran wojny w Korei. Pochodzi z zamożnej, ekscentrycznej rodziny, w której niestrudzenie odgrywa rolę czarnej owcy. Pracuje jako makler w rodzinnej firmie, zarabia pieniądze, sypia z sekretarkami i namiętnie chodzi do kina. Wiedzie typowy żywot kawalera, na pozór wygodny i przynoszący samozadowolenie, aż do momentu, w którym musi zadać sobie pytanie „Czy właśnie o to chodzi w życiu?”. Znalezienie sensu istnienia stanie się dlań od tej pory celem priorytetowym.

Czy podczas pamiętnego Mardi Gras odnajdzie to, czego tak długo szukał?  Jaką rolę odegra w tych poszukiwaniach kobieta, która zdecyduje się mu towarzyszyć?

Napisana z wdziękiem opowieść o młodym człowieku, który usilnie próbuje znaleźć odpowiedzi na odwieczne pytania o przyczynę, sens i cel wszechświata oraz naszą w nim rolę. Jedna z najlepszych powieści egzystencjalnych doby powojennej. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.