„Terroryzm” Brunona Hołysta

„Terroryzm” Brunona Hołysta
„Terroryzm” Brunona Hołysta

 
Firma LexisNexis Polska wprowadziła na rynek publikację Brunona Hołysta „Terroryzm”. Jest to pierwsza tak obszerna monografia na temat tego zjawiska w literaturze polskiej, a także unikatowa w piśmiennictwie europejskim.

Terroryzm autorstwa Brunona Hołysta to publikacja szczególnie ważna w sytuacji, gdy terroryzm – mimo swej długiej historii – osiągnął zupełnie nową jakość. Książka jest adresowana do prawników, policjantów, psychologów i socjologów a także tych wszystkich, którzy muszą być przygotowani do reakcji na atak terrorystyczny w każdym miejscu i w każdym czasie.

W tomie pierwszym została zawarta geneza terroryzmu i zagadnienia ogólne, m.in. pojęcie terroryzmu, jego klasyfikacja, metodologia badań, organizacje terrorystyczne na świecie i ich działalność, charakterystyka sprawców i ich ofiar oraz modus operandi. Tom drugi przedstawia ustawodawstwo antyterrorystyczne, strategie walki z terroryzmem, jednostki kontrterrorystyczne oraz systemy zapobiegania terroryzmowi. Profesor Brunon Hołyst wieloaspektowo przedstawia zjawisko terroryzmu oraz metody jego kontrolowania. Dopełnienie całości opracowania stanowią okienka problemowe, teksty konwencji, chronologia ataków terrorystycznych oraz obszerna bibliografia do każdej części.

Więcej informacji na temat książki znajduje się na stronie internetowej:

http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/26923,terroryzm.html  

Więcej informacji o produktach i firmie znajduje się na stronie internetowej: www.lexisnexis.pl
 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.