Obrazy naszego umysłu

Obrazy naszego umysłu
Miriam Boldyn Fitzgerald
„Obrazy naszego umysłu”

 

 
Kiedyś neurolodzy wierzyli, że wraz z końcem dojrzewania w naszym mózgu przestają zachodzić jakiekolwiek istotne zmiany. 
Dziś, korzystając z technologii fMRI oraz PET, mogą na bieżąco obserwować działanie ludzkiego umysłu, ze zdumieniem odkrywając jego niezwykłą elastyczność, wytrzymałość, zdolność regeneracji i adaptacji.

Czy wzmacnianie szlaków neuronalnych prowadzi do lepszego życia?

Naucz się bycia szczęśliwszym, mniej bojaźliwym, lepszym i bardziej skutecznym w swoich działaniach!

Czy da się tworzyć i niszczyć wspomnienia?

Zobacz, jak pielęgnować dobre wspomnienia, a eliminować złe!

Jak ważna jest siła treningu i medytacji?

Dowiedz się, czego neurobiolodzy uczą się od buddyjskich mnichów!

Kim jesteśmy? Co się dzieje wewnątrz naszego umysłu, kiedy myślimy, czujemy, marzymy? Czy możemy się zmienić? Czy możemy stać się szczęśliwsi, mądrzejsi, zdrowsi, bardziej altruistyczni – lepsi?

Ludzie zadają sobie podobne pytania od niepamiętnych czasów, ale dopiero dziś, dzięki najnowszym technikom obrazowania mózgu, neurobiolodzy mogą na bieżąco obserwować działanie ludzkiego umysłu – i są głęboko zdumieni tym, co widzą.

Oto kuszące wizje odkryć, które mogą stanowić potencjalne źródło leczenia urazowych uszkodzeń mózgu, wylewów, zaburzeń emocjonalnych, zespołu stresu pourazowego, uzależnienia od narkotyków, chronicznego bólu, problemów z pamięcią – być może nawet choroby Alzheimera.

Teraz i ty możesz przeczytać o odkryciach, które zmieniły oblicze współczesnej neurobiologii i odbyć fascynującą podróż do granic wiedzy o psychice człowieka.

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.