Aautobiografia Ozzyego już w Polsce

Aautobiografia Ozzyego już w Polsce
„Ja, OZZY. Autobiografia”
Rockowa jazda obowiązkowa
 
 
Nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazała się autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Polskie wydanie w znakomitym przekładzie Dariusza Kopocińskiego zatytułowane jest „Ja, Ozzy. Autobiografia”.  Patronat nad książką objął Empik.

Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka „I am Ozzy” ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta – także przez krytyków. Niemal natychmiast po premierze w USA znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów literatury faktu „The New York Times” i trafiła do czołówek rankingów najpopularniejszych książek w Stanach.

Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i ciężkich nałogach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznianych dotąd faktów (!), które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym. 

Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego „The Times” – Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym, literackim opisem.

 
Od momentu premiery autobiografia Osbourne’a jest stale obecna w światowych mediach – od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszą płytą Scream. W Polsce krążek uzyskał już status Złotej Płyty. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka. Produkcja ma się rozpocząć w przyszłym roku. 

Więcej informacji i fragmenty książki publikowane są na stronie www.ozzy.net.pl

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.