Leila Meacham „Róże”

Leila Meacham „Róże”
Leila Meacham
„Róże”


 


Historia miłości Mary Toliver i Percy’ego Warwicka, którym nigdy nie dane było stanąć na ślubnym kobiercu, choć wszelkie znaki na niebie i ziemi zdawały się mówić, że są sobie przeznaczeni.

Kiedy Toliverowie i Warwickowie przybyli do Teksasu, a było to w 1936, przywieźli ze sobą czerwone i białe róże świadczące o lojalności wobec swoich angielskich przodków – rodów Lancasterów i Yorków. Zakładając wspólnie miasto Howbutker, rodziny uzgodniły, że na znak panującej między nimi zgody będą w swoich ogrodach hodować róże obydwu kolorów. „Będą nam przypominać o szacunku, jaki winniśmy naszej przyjaźni, wspólnym staraniom i wysiłkom„ – powiedział Jeremy Warwick do Silasa Tolivera. „A jeśli kiedykolwiek cię obrażę, wyślę czerwoną różę, prosząc w ten sposób o przebaczenie. Kiedy zaś otrzymam takową, w odpowiedzi prześlę białą, by powiedzieć, że przebaczam” – dodał.

Ta niezwykła saga opisuje losy trzech pokoleń, ukazując bohaterów w czasach wojny i pokoju, w okresach wielkiego powodzenia i dotkliwych porażek, święcących triumfy i przeżywających swoje ludzkie tragedie – zawsze z różą w tle.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.