Dziś startują 14. Targi Książki w Krakowie

Dziś startują 14. Targi Książki w Krakowie
Dziś wystartowały 14. Targi Książki w Krakowie. Na najważniejszej ogólnopolskiej imprezie wydawniczo – księgarskiej dojdzie do ponad pół tysiąca spotkań z autorami. Weźmie w niej udział ponad 400 wystawców. Tegorocznym hasłem przewodnim Targów Książki w Krakowie będzie cytat z książki Thomasa Whartona pt. „Salamandra”, wybrany na drodze konkursu w portalu społecznościowym Facebook: „Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju”.
 
Już dziś wiadomo, że wśród gości znajdzie się Herta Müller, laureatka Literackiej Nagrody Nobla. Wielbiciele literatury sensacyjnej będą mogli spotkać się z lordem Jeffreyem Archerem, nie zabraknie również Olgi Tokarczuk, Romy Ligockiej, Katarzyny Grocholi, Janusza L. Wiśniewskiego, Marka Krajewskiego, Eustachego Rylskiego, Piotra Kraśko, Jacka Dukaja, Wojciecha Cejrowskiego, Marii Nurowskiej.
 
Organizatorzy poinformowali również, że imprezie towarzyszyć będzie Salon Nowych Mediów, w którym prezentowane będą m.in. najnowsze czytniki e-booków, a dystrybutorzy treści cyfrowych i producenci technologii zaprezentują praktyczne możliwości wykorzystania potencjału internetu w branży wydawniczej.
 
Bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczna edycja Konkursu im. Jana Długosza, który ma na celu wybór dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. W tym roku została zgłoszona rekordowa liczba publikacji.
 
Już po raz piąty rusza wielka zbiórka książek dla krakowskich bibliotek. Podczas 14. Targów Książki każdy, kto wesprze naszą akcję otrzyma rabat na nowe tytuły u kilkudziesięciu targowych wystawców.
 
Książka za książkę – to już targowa tradycja. Od kilku lat, raz w roku, organizatorzy zachęcają do niełatwych rozstań z książkami i dzielenia się z innymi tym, co już się przeczytało, a do czego raczej się nie wróci. Dzięki zaangażowaniu odwiedzających udało się pozyskać już ponad 10 000 książek!
 
Podobnie jak w ubiegłym roku, za każdą książkę przyniesioną w dniach 4-7 listopada na 14. Targi Książki i oddaną na stoisku akcji „Książka za książkę”, uczestnik akcji otrzyma jeden kupon. Upoważnia on okaziciela do zakupu z dodatkowym rabatem dowolnej książki u wydawców biorących udział w akcji. Ich stoiska oznaczone będą nalepką z logo akcji.
 
Godziny otwarcia Targów:
04.11.2010 r. godz. 10.00-17.00   
05.11.2010 r. godz. 10.00-18.00
06.11.2010 r. godz. 10.00-18.00 
07.11.2010 r. godz. 10.00-16.00
Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.