Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka startują już w ten weekend!

Już w sobotę przestrzeń Centrum Praskiego Koneser zamieni się w inspirującą krainę pełną pięknie ilustrowanych książek, kreatywnych warsztatów i spotkań z ulubionymi pisarzami. 6 i 7 kwietnia odbędzie się tam 3. edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Na dzieci czeka mnóstwo zabawy w twórczej atmosferze pod okiem profesjonalistów. W programie spotkania m.in z Andrzejem Maleszką, Adamem Wajrakiem, Marcinem Wichą, Holly Webb, Michałem Rusinkiem czy Szymonem Radzimierskim. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można pobrać za pomocą aplikacji Going.

Najlepsze książki dla dzieci

Targi Przecinek i Kropka to coroczne święto promujące najlepszą polską literaturę dziecięcą. Podczas pierwszego kwietniowego weekendu najmłodsi pasjonaci czytania wraz ze swoimi rodzicami będą mieli okazję wkroczyć do magicznego świata książek, teatru, muzyki i sztuki. Głównymi atrakcjami Targów będą spotkania z popularnymi autorami książek, zajęcia rozwijające dziecięce pasje oraz rozstrzygnięcie Konkursu Na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018. W tym roku o zwycięstwo walczy 15 starannie wyselekcjonowanych przez jury pozycji skierowanych do najmłodszych. Laureatów, w trzech kategoriach wiekowych ogłosi Katarzyna Pakosińska, podczas jubileuszowej gali, która odbędzie się w sobotę o 12:00. W tym roku wydarzenie będzie miało szczególny charakter, ponieważ nagroda zostanie przyznana już po raz dziesiąty.

Atrakcje dla całej rodziny

Targi Przecinek i Kropka odwiedzą najlepsi twórcy literatury dziecięcej. Na scenie pojawi się m.in. Adam Wajrak, twórca wyjątkowych książek o zwierzętach oraz prawdziwych tropicielach, Cezary Harasimowicz – autor „Mirabelki”, która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy, 12-letni podróżnik Szymon Radzimierski, uwielbiany przez dzieci Michał Rusinek czy Holly Webb – brytyjska autorka, twórczyni popularnej serii o czworonogach. W pięciu wyjątkowych strefach warsztatowych będzie można natomiast spotkać: laureata Nagrody Literackiej Nike – Marcina Wichę, dziennikarkę Polskiego Radia – Agnieszkę Kunikowską, poetkę i specjalistę od teatru kamishibajkowego – Joannę Mueller, a także ulubionych pisarzy młodego pokolenia: Rocha Urbaniaka, Agnieszkę Mielech czy Agatę Widzowską. Przecinek i Kropka to nie tylko literatura, to także mnóstwo kreatywnej zabawy i moc atrakcji. W sobotnim programie przygotowano m.in. fantastyczny quiz dla dzieci, Teatrzyk z Panem Książeczką, Przecinkiem i Kropką oraz przedstawienie „Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia”. W niedzielę natomiast, oprócz spotkań na scenie, odbędzie się spektakl o tolerancji „Elmer – słoń w kratkę”, koncert zespołu „Budyń Julka Tuwima” oraz dyskoteka. Do dyspozycji uczestników oddano pięć stref warsztatowych w których odbędzie się aż 60 różnorodnych zajęć (zapisy za pośrednictwem aplikacji Going.). Z pomocą ekspertów najmłodsi będą mieli okazję poznać tajniki pracy astronauty, ogrodnika czy rzemieślnika, samodzielnie zbudują rakietę i wezmą udział w rozgrywkach detektywistycznych. Pełny program wydarzeń znajduje się tutaj.

6 i 7 kwietnia świętem literatury dziecięcej

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, w którego skład wchodzą m.in. Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej, które na stałe wpisały się w świadomość rodziców. W poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział 15 tysięcy osób. W tym roku na terenie Centrum Praskiego Koneser na odwiedzających czekać będzie jeszcze więcej zabawy, uśmiechu i dobrej literatury. Tegoroczne Targi zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Swoją ofertę zaprezentuje około 70 wystawców książkowych. Na terenie wydarzenia do dyspozycji małych i dużych uczestników będzie specjalna strefa kawiarniano-gastronomiczna oraz wózkownia. Darmowe wejściówki można pobrać za pośrednictwem aplikacji Going.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka (6-7 kwietnia)
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 2, Warszawa
WSTĘP WOLNY (bezpłatne wejściówki są dostępne w aplikacji Going.)

Szczegóły: Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka na Facebook
https://www.facebook.com/events/381590119056271/

Wejściówki: https://goingapp.pl/evt/2097246/targi-ksiazki-dzieciecej-przecinek-i-kropka

Zapisy na konkretne zajęcia odbywają się za pośrednictwem aplikacji Going. – każdy warsztat jest osobnym wydarzeniem.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Kategorie: Targi krajowe