Książka o śmierci w Rosji

Książka o śmierci w Rosji
Książka o śmierci w Rosji

Ceniony dziennikarz Steve LeVine, który przez ponad dziesięć lat mieszkał w dawnym Związku Sowieckim, przedstawia w Labiryncie Putina fascynujący i groźny obraz współczesnej Rosji. Oto kraj, który pod przewodnictwem Władimira Putina zwraca się ku tradycji rządów autorytarnych, uformowanej w czasach carskiego imperium i mocno utrwalonej w erze sowieckiej. To także „książka o śmierci w Rosji” – od skrytobójstw wrogów państwa po obojętność Kremla wobec rzezi niewinnych zakładników.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew i prawdziwy rządca kraju, premier Władimir Putin, rzucają Zachodowi zdecydowane wyzwania. I wcale przy tym nie narzekają na brak poparcia ze strony narodu.

Jednocześnie Labirynt Putina to coś więcej niż wciągający opis wydarzeń. To bardzo osobista, głęboka książka, rodzaj pamiętnika, który rozważa niepokojące pytanie: Jak Rosjanie potrafią znieść wszechobecne zagrożenie przemocą? Przede wszystkim jednak LeVine analizuje nawrót wrogości wobec Zachodu i stara się określić siły, które przyczyniają się do tej najpoważniejszej konfrontacji naszych czasów.

Jeśli celem autora było zmrozić nam krew w żyłach obrazem fascynującej i groźnej współczesnej Rosji, to mu się udało.

Książka ukaże się 30 czerwca 2010 nakładem wydawnictwa Andrzej Findeisen – AMF Plus Group. Wyłączny dystrybutor FK Olesiejuk
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.