Świetny kryminał w stylu powieści Akunina

Świetny kryminał w stylu powieści Akunina
Świetny kryminał w stylu powieści Akunina

Pozornie proste śledztwo niezwykle się komplikuje, gdy śledczy Wanzarow wpada na trop wyznawców boga Somy

Sankt Petersburg w przededniu rewolucji. W zaspie zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Oficer śledczy Wanzarow jest przekonany, że bez trudu znajdzie mordercę, intryguje go jednak rozjaśniona ekstatycznym uśmiechem twarz kobiety. Niespodziewanie śledztwo w sprawie zabójstwa Marii Ganzarow komplikuje się. Kolejne etapy poszukiwań prowadzą  detektywa do tajemniczych kobiet w woalkach oraz wyznawców aryjskiego boga. Być może klucz do rozwiązania zagadki tkwi w świętych tekstach Somy…

„Boska trucizna” od pierwszych stron porywa czytelnika świetnie skonstruowaną intrygą i wartką akcją. Kapitalny język i poczucie humoru autora dodają smaku tej opowieści o zbrodni i boskim napoju.

Anton Cziż w Rosji został okrzyknięty drugim Akuninem. Studiował literaturę i filmoznawstwo. Potem imał się różnych zajęć: był dziennikarzem, archiwistą, operatorem filmowym. Nie było dla niego ważne, co robił, liczyło się tylko jedno – znaleźć trochę czasu na pisanie.
„Boska trucizna” to pierwsza książka z kryminalnej serii, w której autor wprowadza na scenę rosyjskiego Sherlocka Holmesa – Rodiona Gieorgijewicza Wanzarowa.

W księgarniach od 16 czerwca 2010.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.