Wyjście awaryjne. O ucieczkach, powrotach i trudnej drodze do Boga

Wyjście awaryjne. O ucieczkach, powrotach i trudnej drodze do Boga
Marcin Jakimowicz
Wyjście awaryjne. O ucieczkach, powrotach i trudnej drodze do Boga

 

Czy myślałeś kiedyś o tym, że ksiądz, który cię spowiada może być niewierzący? Albo kompozytor, którego muzyką zachwycają się miliony ludzi, każdego dnia zmaga się ze sobą i z Bogiem? I pewnie nie wiesz, jakie to uczucie, kiedy masz nóż na gardle?

Wyjście awaryjne to zbiór rozmów Marcina Jakimowicza publikowanych w latach 2005–2008 na łamach „Gościa Niedzielnego”. Niezwykle szczere i poruszające opowieści muzyków, aktorów i księży o walce, duchowej nocy i nawróceniu. O zmaganiach się z własnymi słabościami i wielkim pragnieniu wiary. O niepewności i ucieczce. O balansowaniu na krawędzi śmierci i duchowego odrodzenia. Jakimowicz nie pozwala uciec swoim rozmówcom od odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Czy wciąż warto wierzyć? Wśród rozmówców znaleźli się: Dariusz Basiński, Michał Lorenc, Tomek Budzyński, Alina Janowska, Józef Broda, o. Joachim Badeni i wiele innych ciekawych osób.

Marcin Jakimowicz – urodzony w 1971 roku w Katowicach. Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. Autor bestellera Radykalni (1998) – poruszających wywiadów z legendami polskiej muzyki niezależnej (Tomasz Budzyński, Darek Malejonek, Piotr Żyżelewicz i Grzegorz Wacław „Dziki”), którzy przeżyli duchowe trzęsienie ziemi i odnaleźli się we wspólnocie Kościoła. Od tej pory wydał jeszcze książki: Dziennik pisany mocą, Dno dziennik pisany niemocą, Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój, Tramwaj, kefir i bułka i Pełne zanurzenie. Mąż Doroty, ojciec Marty i Łukaszka.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.