Wydawnictwo Nasza Księgarnia podsumowało 2009 rok

Wydawnictwo Nasza Księgarnia podsumowało 2009 rok
Nasza Księgarnia, jedna z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce, powstała w 1921 roku jako spółka akcyjna. W ofercie Oficyny znajduje się poezja i proza dla dzieci i młodzieży, bajki i wierszyki, baśnie, powieści realistyczne i fantastyczne, klasyka i utwory współczesne oraz literatura dla dorosłych. Znaczną część dorobku NK stanowią przekłady utworów zagranicznych. Osobną dziedziną działalności, a zarazem powrotem do tradycji, są książki edukacyjne, przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów niższych klas szkoły podstawowej. Firma zatrudnia 36 osób.

Do najważniejszych wydarzeń 2009 roku NK zalicza:

  • przyznanie powieści „Złodziejka książek” Markusa Zusaka nagrody Dużego i Małego Donga. Po raz pierwszy, w osiemnastoletniej historii Konkursu Polskiej Sekcji IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku” jedna książka zdobyła uznanie zarówno jury profesjonalnego, jak i jury dziecięcego
  • zaistnienie na szeroką skalę z ofertą wydawniczą w segmencie literatury dla dorosłych, którą Wydawnictwo publikuje pod brandem WNK. Sprzedaż w tym obszarze osiągnęła w 2009 r. 8% całkowitych obrotów Wydawnictwa. Perspektywy działalności w tym zakresie na kolejne lata są bardzo obiecujące. Już w 2010 r. pojawią się zróżnicowane pod kątem tematycznym serie wydawnicze dla dorosłej klienteli Naszej Księgarni

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:

  • Złodziejka książek
  • Posłaniec
  • Agrafka
  • Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu

W 2009 roku Nasza Księgarnia zanotowała 10,56 mln zł przychodów ze sprzedaży książek, co daje 10,5% spadek w stosunku do roku 2008.

 

W roku ubiegłym Oficyna wydała 158 tytułów, w tym 76 nowości. Łącznie sprzedano 770 708 egz. książek w średniej cenie 13,52 zł za egz..
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.