Nowa powieść autorki Trylogii Mocy i Szału

Przegląd

Pełnik
POWIEŚĆ GROZY
Anna Lewicka


Wiek: 16+
Premiera: 14 lipca
Kategoria: powieść grozy
ISBN: 978-83-7686-942-1

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140×210
Liczba stron: ok. 380
Cena: 39,90

Jeśli lubisz Edgara Allana Poego, pokochasz tę powieść.

Dom na wzgórzu nie jest pusty. Las skrywa więcej niż tylko cienie.

Emilia, warszawska prawniczka porzuca wielkomiejską karierę, aby zamieszkać w Pełniku, miejscowości leżącej w leśnych ostępach Kotliny Kłodzkiej, w której się wychowała. Odziedziczony po zmarłej ciotce dom ma się okazać wyzwoleniem, kluczem do życiowych zmian. Dziewczyna planuje odnowić dworek i prowadzić w nim pensjonat.
Nie zna jednak sekretów, jakie kryje z pozoru sielski Pełnik. Spadek ciotki Edny okaże się czymś o wiele więcej niż tylko podupadającą posiadłością, w której Emilia planuje generalny remont…
W jej nowym życiu, pełnym napięcia i dziwnych wydarzeń, pojawią się jednocześnie dwaj mężczyźni, skrajnie różni, lecz równie fascynujący. Emilia wahać się będzie między ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa, jakie daje jej jeden, a diaboliczną namiętnością drugiego.

Czy mrok ogarnie ten świat? Co wspólnego z przeklętym dziedzictwem ma tajne stowarzyszenie Omnia Paribus?
Czy miejscowe legendy kryją w sobie ziarno prawdy?

Dom na odludziu i sekret, który odmieni życie bohaterki.
Mroczne siły tylko czekają, by schwytać ofiarę w swe sidła.

Pełnik to wciągająca powieść, umiejętnie łącząca wątki obyczajowe z horrorem. Malownicza sceneria Kotliny Kłodzkiej, miejscowe legendy oraz niespodziewane zwroty akcji tworzą spójną, nietuzinkową całość.
Stefan Darda, autor Domu na Wyrębach

Pełnik to niezwykła współczesna gotycka opowieść grozy czerpiąca z bogactwa folkloru Karkonoszy. Anna Lewicka zna reguły gatunku i potrafi się nimi umiejętnie posługiwać.
Jerzy Rzymowski, Nowa Fantastyka

Pełnik to jedna z tych książek, które czyta się dosłownie jednym tchem. Pochłoniesz ją w kilka godzin i będziesz domagać się więcej!
Book Reviews by Anita

 

O AUTORCE
Anna Lewicka – autorka Trylogii Mocy i Szału, przesyconej magią serii o wiedźmach i berserkerach, a także współautorka Leksykonu Dzikich Kobiet, ilustrowanego albumu o zmiennokształtnych kobietach z mitologii całego świata.

Książki stanowią nieodłączną część jej życia i sfery zawodowej – jako tłumacz przełożyła z języka angielskiego kilkanaście tytułów.
Wielbicielka mitologii, fantastyki i wszelkiego rodzaju niesamowitych opowieści z pogranicza grozy i horroru. Od mrocznych baśni braci Grimm przez powieści Dana Simmonsa i filmy Ariego Astera – chętnie sięga po opowieści grozy stanowiące intrygujące metafory i skłaniające do dalszych poszukiwań. Sama również odwołuje się do korzeni współczesnych zwyczajów; inspiruje ją bogactwo ludowych wierzeń, lokalnych legend i tajemnic.

Zafascynowana dolnośląskimi podaniami, postanowiła zagłębić się w sekrety, jakie skrywa Kotlina Kłodzka – rejon o burzliwej historii, pełen mrożących krew w żyłach legend. Jedną z nich wykorzystała w swojej książce i co prawda miejscowości o nazwie „Pełnik” nie ma na mapie Polski, ale kto wie, jakie ziarno prawdy skrywają sudeckie podania?
Fot. Monika Skowronek

 

POZOSTAŁE KSIĄŻKI AUTORKI W WYDAWNICTWIE JAGUAR:

Więź

Romans połączony ze słowiańskimi wierzeniami, magią i szałem berserkerów tworzy coś całkowicie nietypowego wśród polskich książek dla młodych dorosłych. – amandaasays.blogspot.com
Jedno jest pewne – jeśli zdecydujecie się na lekturę, nie będziecie żałować. „Więź” ma potencjał, który został wykorzystany. Każdy kolejny rozdział przybliża nas do konkretnego punktu, który wyjaśni wszystkie tajemnicze zjawiska, a bohaterowie zatrzymają przy sobie oczekiwaniami wobec rosnącego uczucia. To lekka, przyjemna opowieść, która ma coś w sobie, łączy mitologię słowiańską z ludowymi wierzeniami i tworzy klimat, od którego nie można się oderwać.
thievingbooks.blogspot.com

 

Szał

Wzruszająca powieści o miłości, zdradzie oraz przeciwnościach losu, nieustępliwie stojących na drodze do pełnego szczęścia. Dzięki jej bohaterom poznasz wszystkie blaski i cienie prawdziwego zaangażowania w jedno z najpotężniejszych uczuć, kierujących ludzkim życiem.

Moc

W ostatnim tomie Trylogii Mocy i Szału wszystko się wyjaśni – kim jest wiedźma z jeziora? Co stało się z Igą? Co wspólnego z tym wszystkim ma pochodzenie Wiktora? Sięgnij po ostatni tom tej historii i odkryj wszystkie tajemnice, jakie skrywały wodne odmęty złowrogiego jeziora.
„Moc” najlepsza z całej trylogii, przesiąknięta magią, runami, starymi rytuałami i tajemnicą.
lubimyczytac.pl/red_sonia

Kategorie: Literatura
Tagi: Jaguar