Jutro startują Lipskie Targi Książki

Jutro startują Lipskie Targi Książki
 
Od 18 do 21 marca 2010 roku na Terenach Targowych w Lipsku odbędzie się największe święto czytelników i organizowany w jego ramach Festiwal Lipsk czyta, które zachwycają rozmachem: 10 000 osób odwiedzających, 2 000 imprez towarzyszących, 1 500 autorów oraz ponad 300 miejsc spotkań.

W roku 2010 szeroki zakres tematyczny prezentowany podczas Lipskich Targów Książki zostaje poszerzony o ofertę wydawnictw muzycznych.

Już po raz drugi Targi Lipskie wspólnie z Börsenverein des Deutschen Buchhandels (Stowarzyszeniem Księgarzy Niemieckich) organizują w Lipskim Centrum Kongresowym (CCL) Dzień Kariery Książka + Media. To znakomita okazja dla absolwentów i osób planujących karierę do pozyskania wielu przydanych informacji o możliwościach awansu, planowania ścieżki kariery oraz przeprowadzenia wielu inspirujących i wartościowych rozmów.

Zgodnie z targową tradycją kulminacyjnym momentem stanie się wręczenie Nagrody Lipskich Targów Książki. Oficjalne ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie nagrody odbędzie się 18 marca 2010 roku. Jury premiuje wybitne nowości niemieckojęzyczne, które ukazały się w okresie od zakończenia ostatnich targów książki.

Gościem Honorowym kongresu jest w roku 2010 Hiszpania.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.