Pogromczyni wampirów zaprasza na spotkania w marcu

Pogromczyni wampirów zaprasza na spotkania w marcu
Pogromczyni wampirów zaprasza na spotkania w marcu

Charlaine Harris autorka kultowej serii o życiu wampirów w spokojnym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Polski w marcu. Podczas swojego pobytu spotka się z fanami w następujących miejscach:

4 marca czwartek Kraków
Od godziny 17.00 będzie podpisywać książki w EMPIK Megastore Rynek Główny 5 / Sienna 2,

5 marca piątek Warszawa
14.00-15.00 Wirtualny czat wideo na Wirtualnej Polsce
17.00-18.00 Spotkanie w EMPIK Megastore Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 (dawne Domy Towarowe Centrum)

Przyjazd Charlaine Harris towarzyszy promocji najnowszej powieści Klub Martwych oraz wydaniu 1. sezonu serialu Czysta Krew na DVD.

Klub Martwych to 3. tom serii o Sookie Stackhouse, na podstawie  której powstał bestsellerowy serial HBO pt.: Czysta Krew. Czysta krew to połączenie elementów kryminału, filmu fantasy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To serial, który utwierdza nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci […] – napisano na łamach USA Today. W rolach głównych występują Anna Paquin (zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Fortepian”) oraz Stephen Moyer („The Starter Wife”, „88 minut”). W produkcji występują również Alexander Skarsgård („Generation Kill: Czas wojny”), Sam Trammel, Ryan Kwantem, Rutinęa Wesley i Nelsan Ellis.
Twórcą serialu i jego producentem wykonawczym jest Alan Ball, laureat Oscara za American Beauty i twórca wielokrotnie nagradzanego serialu HBO „Sześć stóp pod ziemią”.
Serial otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów: dla najlepszego serialu obyczajowego i dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Anna Paquin).
International Press Academy przyznała już Annie Paquin i Nelsanowi Ellisowi Sattelite Awards za role w „Czystej krwi”. Produkcja została uznana przez USA Today za jeden z dziesięciu najlepszych seriali 2008 roku.
Serial zgromadził największą całkowitą widownię spośród wszystkich dotychczasowych produkcji HBO – ponad 4 miliony widzów –  a już po drugim odcinku pierwszego sezonu zapowiedziano jego kontynuację.
Serial został sprzedany sprzedany do 11 krajów: Australia, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Izrael, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Polska, UK
 
Sookie Stackhouse ma 25 lat i jest kelnerką w pubie „U Merlotta”. Została osierocona w dzieciństwie i razem z bratem była wychowywana przez babcię. Wtedy ujawniła się jej zdolność do słyszenia myśli innych ludzi. Dar telepatii jest jej przekleństwem; myśli innych ludzi, które Sookie słyszy uniemożliwiają jej prowadzenie normalnego życia. Sookie czuje się samotna lecz z wiekiem nauczyła się kontrolować zdolności telepatyczne choć nadal stanowią dlań ciężar. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona . Po jego przybyciu do miasteczka, Sookie zakochuje się i nawiązuje gorący romans. Tymczasem, Bill stał się nieobecny duchem i niezbyt zaangażowany w związek ostatnimi czasy. Co więcej, oświadcza, że musi wyjechać w interesach, które prawdopodobnie są tylko przykrywką dla jakiejś o wiele poważniejszej sprawy.
Po nieudanej próbie uprowadzenia Sookie przez wilkołaka, szef Billa, Eryk, zdradza dziewczynie, że jej ukochany znalazł się pod wpływem swojej eks, seksownej wampirzycy Loreny, i został porwany. Prosi również Sookie o odnalezienie i uwolnienie Billa…

Charlaine Harris urodziła się  25 listopada, 1951 w Tunica, stanie Mississippi) jest autorem bestsellerów New York Times. Pisze od ponad 20 lat. Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów. Do dzisiaj Harris napisała 10 powieści z serii.

W Polsce ukazały się : Martwy aż do zmroku i U martwych w Dallas. Klub Martwych ukazuje się 24 lutego. Wyłącznym polskim wydawcą serii jest Wydawnictwo Mag.

Patronat: Wirtualna Polska, Roxy FM, Joy, Polter.pl, Gildia.pl, Lśnienie, Valkiria.net
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.