"Reality Show" wkrótce w księgarniach

"Reality Show" wkrótce w księgarniach
Emma McLaughlin,  Nicola Kraus
Reality Show
tłum. Małgorzata Hesko-Kołodzińska
data premiery: 28 stycznia 2010
 

Autorki bestsellerowej Niani w Nowym Jorku przenoszą nas w świat reality show, gdzie fakty mieszają się z fikcją, a prawdziwe dramaty rozgrywają się za kulisami.

Osiemnastoletnia Jesse zostaje wytypowana do obsady „dokumentu” o życiu nastolatków kręconego w jej szkole przez modną stację telewizyjną. Wcale nie marzy o byciu gwiazdą, ale pieniądze, które zarobi, pozwolą jej pójść do college’u, więc pokusa jest ogromna. Cena, którą przyjdzie jej zapłacić – również: udawane przyjaźnie, manipulacje producentów i pogoń za coraz większą oglądalnością sprawią, że życie Jesse wywróci się do góry nogami.

Reality show to więcej niż lekka opowieść o przyjaźni, miłości i telewizji – to także świat obłudy, gry pozorów i bezlitosnej walki o widownię.

Emma McLaughlin i Nicola Kraus – duet pisarski, znany za sprawą Niani w Nowym Jorku. Autorki poznały się na uniwersytecie, gdzie razem studiowały edukację artystyczną. Zanim postanowiły wspólnie napisać Nianię w Nowym Jorku, Kraus kontynuowała naukę o sztuce, a McLaughlin pracowała jako konsultant biznesowy w sektorze prywatnym i publicznym. Newsweek ogłosił Nianię w Nowym Jorku „fenomenem”. Książka, która znalazła się na szczycie listy bestsellerów New York Times’a i była najlepiej sprzedającą się powieścią 2002 roku, została w 2007 zekranizowana, a w filmie wystąpiły m. in. Scarlett Johansson, Laura Linney i Alicia Keys. Autorki wspólnie napisały również książkę Dedykacja.

W lipcu ukaże się powieść o dalszych losach Niani.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.