Nowa książka Szewacha Weissa i Tomasza Dostatniego

Nowa książka Szewacha Weissa i Tomasza Dostatniego
Nowa książka Szewacha Weissa i Tomasza Dostatniego!

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo 19 stycznia ukaże się W dwóch światach, autorstwa Szewacha Weissa oraz Tomasza Dostatniego

 
Autorzy rozmawiają o przymiotach duchowych, Bogu, sumieniu, o Żydach i Polakach w czasach wojny i pokoju. Ta książka to zarówno świadectwo wiary, hołd złożony wartościom tożsamym dla obu kultur i religii, jak i zaproszenie do uczestnictwa w niezwykle osobistej wręcz intymnej rozmowie o życiu.

„Wolę ludzi, którzy patrzą sercem na drugiego człowieka, myślą sercem, niż takich czystych intelektualistów. […] Mogą być ludzie niewykształceni, bardzo prości, którzy tak naprawdę są bliżej drugiego człowieka, bliżej Boga”.

„Skrzypce są instrumentem muzycznym żydowskim, bo skrzypce można było wziąć pod rękę i uciec. Żydzi przyjeżdżający teraz z Rosji – jak ktoś nie wychodzi z samolotu ze skrzypcami, to znaczy, że ma w bagażu fortepian”.

Szewach Weiss
(1935 r.) – Ambasador Izraela w Polsce 2000-2004. Przewodniczący Światowej Rady Yad Vashem 2000-2006. Autor wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz dotyczących nauk politycznych, zarządu miejskiego, Holokaustu. Jest również profesorem Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Dostatni
(1964 r.) – dominikanin, mieszka w Lublinie, gdzie prowadzi Fundację „Ponad granicami”. Publicysta, duszpasterz inteligencji, społecznik, dziennikarz. Założyciel Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej w Pradze. Do 2000 r. kierował Wydawnictwem W drodze.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.