„Żołnierz królowej Zanzibaru” Jacka Getnera – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma „Żołnierz królowej Zanzibaru” Jacka Getnera wydany nakładem wydawnictwa LIRA, kolejna powieść z cyklu doskonałych komedii kryminalnych, w których nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko dzieje się z Jackiem Przypadkiem!

Jacek Przypadek ma chwilowy kryzys, bo okazało się, że nie wszyscy ludzie są banalnie przewidywalni. Jednak gdy stary przyjaciel Jacka prosi go o odnalezienie ukochanej, ten bez wahania rusza mu na pomoc. Dzięki temu poznaje warszawskie środowisko bezdomnych zbieraczy złomu, w tym niedoszłą królową Zanzibaru. Przy okazji rozwiązuje sprawę, w której wszyscy chcą być winni, oraz odkrywa, kto stoi za zabójstwem podfruwajki brązowonosej.

Wszystko to mu się udaje, gdyż łączy w sobie przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora House’a. Ta wybuchowa mieszanka powoduje, że może liczyć na sympatię wielu kobiet i szczerą nienawiść rosnącej rzeszy swoich wrogów, którzy za jego sprawą trafili za kratki.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 320 stron, cena okładkowa: 39,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira