Mikołaj bez granic

Mikołaj bez granic
 
MIKOŁAJ BEZ GRANIC

Langenscheidt Polska wspiera akcję Międzynarodowy Święty Mikołaj, organizowaną przez Erasmus Student Network Polska. W tym roku  200 dzieci z domów dziecka otrzymało od wydawnictwa prezenty – książki, gry językowe i słowniki.

Wydawnictwo Langenscheidt Polska zakończyło rok 2009 sympatycznym akcentem. Blisko 200 wychowanków warszawskich domów dziecka otrzymało od firmy książki, słowniki, gry językowe i inne materiały do nauki języków obcych. A wszystko to w ramach akcji Międzynarodowy Święty Mikołaj, zorganizowanej już po raz drugi przez Erasmus Student Network Polska.

Międzynarodowy Święty Mikołaj to akcja, która ma na celu wyrównanie szans dzieci z domów dziecka w dostępie do nauki języków obcych. Wydawnictwo Langenscheidt Polska wzięło udział w ostatniej edycji imprezy, przekazując dzieciom słowniki, książki, gry językowe oraz płyty CD do nauki języków obcych. Prezenty powędrowały do blisko 200 mieszkańców warszawskich placówek wychowawczych. Każde z obdarowanych dzieci otrzymało upominek na miarę swych potrzeb. Organizatorzy akcji zadbali o to, by materiały językowe przekazane  najmłodszym były adekwatne do ich wieku i możliwości.

W ramach akcji Międzynarodowy Święty Mikołaj podopieczni domów dziecka wzięli również udział w spotkaniach z zagranicznymi studentami. Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych przez nich lekcjach, poznając przy okazji zwyczaje świąteczne w innych krajach. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Organizatorzy akcji zapewniają, że Międzynarodowy Święty Mikołaj powróci również za rok. Wydawnictwo Langenscheidt Polska z pewnością weźmie udział w kolejnej edycji imprezy.

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.