Wydawnictwo Bosz – podsumowanie 2007 roku

Wydawnictwo Bosz – podsumowanie 2007 roku
Wydawnictwo BOSZ powstało w 1994 roku, a jego założycielami są Barbara Kaniewska –Szymanik i Bogdan Szymanik. Oficyna specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Wiele książek powstaje przy współpracy z czołowymi placówkami kulturalnymi w Polsce.
Głównym obszarem działania Wydawnictwa BOSZ są edycje albumów (90%) oraz przewodniki, poezja, reportaże, literatura faktu i poradniki. Tematyka publikacji dotyczy sztuki, piękna polskiej przyrody, zabytków i dziedzictwa kultury.

Bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2008 było uhonorowanie dwóch tytułów wydanych nakładem oficyny nagrodą główną Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w 48. konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku.
Dwutomowa publikacja Znaki na papierze oraz album Kraków w Europie Środka zostały uznane najpiękniejszymi książkami w kategoriach literatura piękna ( Znaki na papierze) i książki naukowe, popularnonaukowe ( Kraków w Europie Środka).

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2008 roku były:

  • Śladami Jana Pawła II po Małopolsce – przewodnik
  • Świętokrzyskie – przewodnik
  • Polska od morza do gór (7 wersji językowych )            
  • Znaki na papierze. Zbigniew Herbert
  • Macierzyństwo – pierwsze 12 miesięcy z życia dziecka
  • Małopolska – przewodnik
  • Bieszczady – przewodnik           
  • Macierzyństwo – ciąża i poród           
  • Polska

W 2008 roku Wydawnictwo Bosz zanotowało 36,4% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które wyniosły 3,22 mln zł. Książki Wydawnictwa można zakupić na stronie www.bosz.com.pl oraz w innych księgarniach internetowych takich jak merlin.pl, empik.com. Strona internetowa Wydawnictwa wygenerowała około 5% obrotu w 2008 roku.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 48 tytułów, w tym 29 nowości i 19 dodruków. Łącznie sprzedano 102 615 egzemplarzy książek. Średnia cena zbytu wyniosła 53 zł.

W roku 2009 wydawnictwo Bosz zamierza wydać co najmniej 45 tytułów, z czego 30 stanowić będą nowości wydawnicze.

 
Oficyna poinformowała również, że realizuje projekt inwestycyjny – drukarni cyfrowej – dzięki któremu będzie mogła wzbogacić swoja ofertę o własne usługi poligraficzne w zakresie wydawnictw książkowych i reklamowych zarówno dla obecnych, jaki i nowych klientów firmy.

 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.