Najlepsze opowiadania McSweeney’s

Najlepsze opowiadania McSweeney’s
Najlepsze opowiadania McSweeney’s – kultowe forum amerykańskiego pisarstwa już w Polsce!

We wtorek, 27.01, nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa długo oczekiwana premiera, Najlepszych opowiadań McSweeney’s (tom 1) okrzyknięta przez Time Out „najbardziej interesująca publikacją amerykańską ostatnich lat”.

Dave Eggers, ceniony amerykański powieściopisarz, miał marzenie: stworzyć czasopismo literackie, które odrobinę różniłoby się od wszystkich innych. Ekscytujące w lekturze i przyjemne w dotyku.
Marzenie to się spełniło.
Trzymacie właśnie w rękach antologię najlepszych tekstów z pierwszych dziesięciu numerów magazynu „McSweeney’s”. Znajdziemy tu i uznanych już wcześniej autorów, i młode pokolenie, które wylansował właśnie ten magazyn. Oto prezentacja tego, co najlepsze w najnowszej amerykańskiej literaturze.

W pierwszym tomie znajdą się m.in. Zaddie Smith, Jim Sheppard, David Foster Wallace, Gary Greenberg. Wkrótce w Zysk i S-ka Wydawnictwie ukaże się tom 2. Najlepszych opowiadań.

„Znakomite rzeczy znanych mi pisarzy wszędzie odrzucano, a z zamówionych artykułów rezygnowano pod lada pozorem: za długie, za trudne, zbyt aktualne, za mało aktualne, za bardzo się koncentrujące na gigantycznym lśniącym ślimaku. Zacząłem się zastanawiać nad stworzeniem czasopisma, które zamieszczałoby teksty nienadające się do innych periodyków, kwartalnik osieroconych opowiadań”.
DAVE EGGERS

   
„Jedyny prawdziwy ruch literacki, jaki pojawił się w Ameryce w ciągu ostatniej dekady”.
IRISH TIMES
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.