Podróżując rowerem przez Chiny

Podróżując rowerem przez Chiny
Podróżując rowerem przez Chiny – Robb Maciąg w serii „Poznaj Świat”

Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę Robba Maciąga to kolejny tytuł z serii „Poznaj Świat”, który ukazał sie nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Jest to opowieść o podróży-terapii odbytej na… chińskim rowerze.

Za opisaną w tej książce podróż rowerem do Chin i Azji Południowo-Wschodniej autor otrzymał nagrodę Traveler przyznawaną przez National Gerographic. Robert Maciąg rozpoczął swoją samotną wyprawę w lutym 2004 roku. Przez pięć miesięcy pokonał rozległe tereny Chin, górzyste obszary Wietnamu, piaszczysto-błotniste drogi Kambodży i dżunglę Laosu. Dysponując dziennym budżetem w wysokości zaledwie 25 złotych przejechał 7 tysięcy kilometrów. Jego dietę stanowiły ryż, makaron, ale także gotowane węże i koniki polne. W czasie podróży zrobił prawie 2 000 zdjęć i poznał tereny dalekie od centrów turystycznych.

„National Geographic”

Robert Maciąg – urodzony w 1974 roku we Wrocławiu. Mieszka w Londynie – stąd imię zmienione na Robb. Z zawodu pedagog specjalny; pracuje z dziećmi. Z zamiłowania podróżnik i fotograf. Wyjechał z Polski w roku 2001 w podróż i… jakoś do tej pory nie wrócił na stałe.
W roku 1997 przejechał południową drogą do Nepalu, by stanąć u podnóża Mount Everestu. Potem były kolejno: Bałkany, USA, ponownie Nepal, Turcja, Chiny i Azja Południowo-Wschodnia, a ostatnio rowerowa podróż do Indii.

Wojciech Cejrowski
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.