Relacja ze spotkania z Markiem Kalmusem

Relacja ze spotkania z Markiem Kalmusem
Relacja ze spotkania z Markiem Kalmusem

 

 
27 listopada w Księgarni Pod Globusem na ul. Długiej 1 w Krakowie odbyło się niesamowite spotkanie z wielkim podróżnikiem i znawcą buddyzmu tybetańskiego Makiem Kalmusem, autorem albumu Tybet. Legenda i rzeczywistość Wydawnictwa Bezdroża.

 
W trakcie niemal trzygodzinnego spotkania, autor w barwnych opowieściach i pokazie slajdów z podróży przybliżył licznie zebranym gościom piękno Tybetu i majestatyczną siłę Dachu Świata.

Czytelnicy, którzy przybyli na spotkanie z Markiem Kalmusem mogli czerpać wiedzę od prawdziwego znawcy tematu. Po prezentacji autor odpowiadał na pytania mediów i czytelników, które ze względu na dużą egzotykę tego rejonu świata dotyczyły zarówno informacji na temat najlepszej pory odwiedzenia Tybetu, sposobu przygotowania się do wyprawy, załatwiania formalności wizowo-paszportowych, jaki i wskazania miejsc, które koniecznie należy zobaczyć będąc w Tybecie. Sporo miejsca zajęły również odpowiedzi dotyczące pytań o obecną sytuację polityczną i ekonomiczną Tybetu.

Na zakończenie spotkania autor podpisywał swoją najnowszą książkę Tybet. Legenda i rzeczywistość, opisującą najbardziej istotne kwestie buddyzmu, ezoteryczną sztukę wadżrajany, rytuały, inicjacje oraz medytacyjne znaczenie mandali. Ta wysmakowana fotograficzna relacja z wieloletnich wędrówek Marka Kalmusa przybliża wszystkim zainteresowanym specyfikę i bogactwo tybetańskiej kultury.  Jest to album o żywej narracji, wciągająca i pasjonująca opowieść, która będzie wspaniałą pamiątką ze spotkania z tak wielkim podróżnikiem, jakim z całą pewnością jest Marek Kalmus. Książka ta zawiera również sporą porcję wiedzy dla tych szczęśliwców, którzy już za kilka dni będą mogli spotkać się z Dalajlamą odwiedzającym nasz kraj.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.