Kolejne ciekawe albumy z serii Nowy Wymiar

Kolejne ciekawe albumy z serii Nowy Wymiar
Już w sprzedaży kolejne ciekawe albumy z serii Nowy Wymiar 
 
Nakładem wydawnictwa Carta Blanca ukazały się trzy nowe publikacje: PTAKI POLSKI, ZAMKI oraz TECHNIKA – kolejne ciekawe albumy z serii Nowy Wymiar, zaprojektowane w niestandardowym kompaktowym formacie. Albumy zabierają Czytelnika w podróż po tajemnicach, jakie kryją przyroda, architektura i technika.

Wzrok przyciągają ciekawy format i piękne okładki. Każda z publikacji zawiera kilkaset niepowtarzalnych zdjęć uznanych fotografów oraz krótkie teksty przybliżające życie i zwyczaje ptaków, architekturę budowli zamkowych i fortecznych czy zabytki charakterystyczne cechy zabytków techniki w Polsce.

W każdym tytule z serii:

•    ciekawy wstęp
•    około 400 unikatowych fotografii i opisów przybliżających wybrane miejsca
•    ciekawostki

 
 
Album zaprasza do poznania fascynującego świata ptaków. Przedstawiono tu ponad 200 gatunków ptaków gniazdujących w Polsce oraz pojawiających się w naszym kraju podczas przelotów. Obok najczęściej występujących gatunków zaprezentowano ptaki bardzo rzadkie i mało znane. Piękne fotografie przedstawiają różne sceny z ich życia: toki, walkę o terytorium, maskowanie się, polowanie, żerowanie.

W albumie zaprezentowano najciekawsze pod względem atrakcyjności i oryginalności rozwiązań technicznych budowle w Polsce. W książce zgromadzono zarówno powszechnie znane obiekty (Kanał Elbląski, Kopalnia Soli „Wieliczka”), jak i miejsca znacznie rzadziej odwiedzane, choć nie mniej interesujące (sztolnie żelaza i uranu w Kowarach, Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie).

Album zachęca do niezwykłej podróży w czasie. Czytelnik znajdzie w nim kilkaset nastrojowych fotografii, które prezentują najpiękniejsze i najciekawsze polskie zamki. Twórcy budowli – królowie, rycerze, biskupi czy zakony rycerskie – wychodzą z cienia własnych dzieł, ponieważ zamki zostały przedstawione w podziale na ich fundatorów.
Ciekawie przedstawiona historia i architektura zamkowych murów budzą zainteresowanie i podziw.

Nakładem wydawnictwa Carta Blanca w serii Nowy Wymiar ukazały się również albumy: „Fortyfikacje”, „Koleje”, „Polska ginąca”, „Parki narodowe i krajobrazowe”, oraz „Polskie góry”.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.