Rusza I Festiwal Ekstremalnych Sportów Rowerowych „Zdrowy Sport”

Rusza I Festiwal Ekstremalnych Sportów Rowerowych „Zdrowy Sport”
RUSZA I FESTIWAL EKSTREMALNYCH SPORTÓW ROWEROWYCH „ZDROWY SPORT”

 

 
 
Już jutro, 21 sierpnia, na terenie stacji narciarskiej „Czorsztyn-Ski” startuje I Festiwal Ekstremalnych Sportów Rowerowych „Zdrowy Sport”. Patronat nad tą imprezą objęło Wydawnictwo Pascal. Rowerowa fiesta potrwa do niedzieli. Oprócz profesjonalnych zawodów, w sobotę rozegrany zostanie Wyścig Charytatywny na rzecz fundacji Anny Dymnej.

Festiwal, który odbędzie się od 21 do 24 sierpnia 2008 roku na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski powstał z zamiarem promowania Ekstremalnych Sportów Rowerowych pod hasłem
„Zdrowy Sport” wśród zawodowców, dzieci, młodzieży i dorosłych. Specjalnie na tą imprezę w Kluszkowcach niedaleko zalewu Czorsztyńskiego na górze Wdżar powstała nowa trasa do zawodów Downhill. W planie jest zbudowanie tam kompleksowego Bike Parku na miarę europejskich parków. Zaletą tego miejsca jest szybki wyciąg i piękne zbocza i zapał organizatorów.

Podczas Festiwalu odbędą się pod okiem sędziów Polskiego Związku Kolarskiego profesjonalne zawody w kategoriach Downhill, Cross Country MTB, Trial, Total Extreme Maraton. Imprezie patronują także Burmistrz Gminy Czorsztyn oraz Polski Związek Kolarski.

Na Festiwalu w oprawie artystycznej wystąpią m.in. Mateusz Kluza z Zespołem, Grupa Sao, Tamtamitutu oraz DJ-e. Uczestniczy i widzowie będą mogli zapoznać się ze sztuką BodyPaintingu, pokazami FireShow i DrumShow. Wieczór uświetni pokaz sztucznych ogni oraz wiele konkursów z nagrodami dla uczestników i widzów, m.in. przewodniki rowerowe Pascala.

W Sobotę odbędzie się Wyścig Charytatywny na rzecz fundacji Anny Dymnej z którego dochód
z dobrowolnego wpisowego zostanie przeznaczony na cele fundacji.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.