Nowa seria wydawnictwa Zysk i S-ka – "Podróże Retro"

Nowa seria wydawnictwa Zysk i S-ka – "Podróże Retro"
Nowa seria wydawnictwa Zysk i S-ka – „Podróże Retro”

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazała się niezapomniana książka Stanisława Zielińskiego W stronę Pysznej, pierwsza publikacja z najnowszej serii „Podróże Retro”.

Seria „Podróże Retro” to książki, które zabiorą czytelnika w fascynującą wyprawę w świat, który choć dawno przeminął,
to wciąż potrafi kusić swoją wielobarwnością i pięknem. Znajdą się w nich relacje znakomitych podróżników, sławnych pisarzy, którzy z relacji ze swoich wypraw uczynili urzekające opowieści. Pięknie wydane, z wyjątkową troską o oprawę graficzną i szatę edytorską dostarczą także estetycznej przyjemności.

W stronę Pysznej jest książką o Józiu Oppenheimie, wesołym kompanie, rzetelnym towarzyszu wypraw, dobrym człowieku. Jest to próba wykorzystania cudownej mocy wspomnień: wskrzeszenia zmarłych i zgromadzenia rozproszonych, odtworzenia dawnych emocji i nastrojów. Pierwsi narciarze i ratownicy, którym przewodził Zaruski, głośne wyprawy Pogotowia i huczne „wyrypy”, turyści, wpinacze i górale-przewodnicy – oto ładunek wspomnień wybranych z trzydziestu zakopiańskich lat.      

Czy pamiętasz? Małe schronisko w Dolinie Zuberskiej tak bardzo przypominało dawną Pyszną… Ile minęło lat? Trzydzieści, czterdzieści… Serce, przewodnik po przeszłości i nieomylny kompas wspomnień, prowadzi w stronę Pysznej, na stare ślady nart, na trasy zimowych „wyryp” po Tatrach Zachodnich. (…) Ani to kronika, ani dokument, ani też księga poświęcona pamięci Józefa Oppenheima, świetnego narciarza i taternika, wieloletniego kierownika Pogotowia Ratunkowego. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.