Niesamowite podróże ośmiolatki

Niesamowite podróże ośmiolatki
Niesamowite podróże ośmiolatki

Przygody Neli Małej Reporterki

Nela podróżuje od 5 roku życia. Dziś jest najmłodszą reporterką świata i prowadzi własny program, w którym przybliża widzom swoje przygody. Najciekawsze z nich opisała w książce „10 niesamowitych przygód Neli”,  która ukaże się 19 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

Choć Nela ma zaledwie 8 lat, zobaczyła więcej niesamowitych zakątków świata niż niejeden przeciętny dorosły. Podróżuje po wszystkich kontynentach i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Była już w Tanzanii, na Zanzibarze, Filipinach, w Tajlandii, Malezji, Kambodży, Indonezji, Peru, Boliwii, Chile, Etiopii Kenii i na Mauritiusie. Jej podróże są pełne przygód – w Andach wspięła się na wysokość na ponad 4000 m. n.p.m., podziwiała Machu Picchu, zwiedzała boliwijskie wulkany i gejzery. Zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszła 120 metrów w głąb jaskiń. Widziała też 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer i obserwowała piranie i kajmany w dorzeczach Amazonki. A w planach ma już kolejne, niesamowite wyprawy!

Nela odkrywa przyrodę, kulturę i zwierzęta całego świata. Poznaje nowe smaki, próbuje potraw i owoców. Jest wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków. Swoimi przygodami uwielbia dzielić się z młodszymi i starszymi widzami, dlatego wszystkie relacjonuje przed kamerą w autorskim programie „Nela Mała Reporterka”, który można oglądać od stycznia 2014 roku na antenie TVP.  Dzięki książce „10 niesamowitych przygód Neli” dzieci będą mogły na dłużej zaprzyjaźnić się z Małą Reporterką i bohaterami jej podróży. W książce znajdą też  wiele ciekawostek, zaskakujących faktów i opowieści z najodleglejszych miejsc na Ziemi.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.