Nowe specjalistyczne czasopismo „Dysleksja. Biuletyn Polskiego Towarzystwa Dysleksji”

Nowe specjalistyczne czasopismo „Dysleksja. Biuletyn Polskiego Towarzystwa Dysleksji”
 Fundacja Instytut Promocji Edukacji wraz z Polskim Towarzystwem Dysleksji prezentują nowe specjalistyczne czasopismo „Dysleksja. Biuletyn Polskiego Towarzystwa Dysleksji” skierowane do nauczycieli i pedagogów poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz do wszystkich, którym bliskie są problemy dzieci i młodzieży z dysleksją rozwojową.
 
 
 
Zamieszczone w biuletynie artykuły zawierają wiele przydatnych wskazówek do wykorzystania w pracy z uczniami ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. Relacje z konferencji i recenzje nowości wydawniczych posłużą popularyzacji wiedzy specjalistycznej i pozwolą czytelnikom na bieżąco ją weryfikować, a także dadzą możliwość poznania nowych kierunków działań. Cennym elementem biuletynu, zwłaszcza dla nauczycieli, jest bardzo duży wybór praktycznych materiałów: scenariuszy zajęć, kwestionariuszy itp. Sprawozdania z działalności PTD stanowią przykład gotowych rozwiązań lub inspirację do poszukiwania nowych. W łamach biuletynu jest również miejsce na wypowiedzi znamienitych postaci z zakresu nauk o problemie dysleksji, takich jak profesor Marta Bogdanowicz, oraz nauczycieli szkół i przedszkoli, psychologów, pedagogów, terapeutów, logopedów i rodziców, a także tych, którzy osobiście doświadczyli problemów związanych z dysleksją.

Pierwszy numer biuletynu ukazał się z początkiem września 2008 roku i jest bezpłatny. Kolejne zeszyty dostępne będą wyłącznie w prenumeracie. Po szczegółowe informacje zapraszamy na strony internetowe www.ptd.edu.pl, www.fundacja-ipe.pl, a także telefonicznie pod numerem (058)782 77 98.

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.