Podręczniki open source

Podręczniki open source
Flat World Knowledge zrodziło się w głowach dwóch pracowników tradycyjnych wydawnictw edukacyjnych, którzy od wewnątrz poznali dziwne zasady rządzące światem podręczników. Ogólnie rzecz biorąc, jest wielkie i niezmienne zapotrzebowanie na książki dla studentów, pomimo ich wysokich cen. Z tego względu piractwo jest na porządku dziennym, jak również istnieje silny rynek używanych książek.

Biznesplan Flat World ma na celu udostępnienie książek za darmo. Firma ma zamiar zarabiać nie na zawartości, ale na sprzedaży „wygodnych” ściągalnych i drukowanych opakowywań, a także pomocy naukowych i innych podobnych przedmiotów. Dodawanie wartości do wersji online to element open source. Studenci mogą wprowadzać notatki i komentarze na cyfrowych marginesach tekstów udostępnianych przez Flat World, co pozwala na wymianę wiedzy, analiz i wniosków pomiędzy studentami.

 
 
Cyfrowe wersje popularnych książek są dostępne już od jakiegoś czasu poprzez strony takie jak CourseSmart, która to oferuje 4500 tytułów, w tym ponad 1/3 najpopularniejszych podręczników.
Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.