„Pitagoras” – Kości, karty, refleks i …matematyka!

Przegląd

„Pitagoras” Reinera Knizi to imprezowa gra matematyczna, w której główną rolę odgrywają liczby. Dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie – w tej grze by wygrać, rachunków trzeba dokonywać błyskawicznie. Gra doskonale łączy zabawę i naukę, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana w edukacji.

Gra „Pitagoras” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 8 roku życia. Poprzez dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie młodzi gracze rozwijają swoje kompetencje matematyczne, doskonale się przy tym bawiąc. Potęgowanie, logarytmy i inne działania na liczbach też są możliwe, choć jest to opcja dla zaawansowanych graczy. Celem gry jest ułożenie działania z liczb znajdujących się na kartach tak, by uzyskać wynik wyrzucony na kostkach. Wygrywa gracz, który zbierze jak najwięcej kart. Gra posiada trzy poziomy trudności, co pozwala dostosować ją do wieku i umiejętności poszczególnych graczy.

Autorem „Pitagorasa” jest legendarny twórca gier – Reiner Knizia. Elementy gry to 55 kart, 2 niebieskie kości, 1 czarna kość oraz 1 czerwona kość. Gra kosztuje 59,99 i jest dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Pitagoras potrafi całkiem nieźle rozgrzać zwoje mózgowe! Zasady gry są bardzo proste, ale to rozgrywka wymagająca skupienia i koncentracji, tym bardziej że gramy na czas! Pitagoras to ciekawa gra matematyczna, która rozwija u dzieci umiejętności matematyczne i wspomaga naukę swobodnego przeliczania podstawowych działań. Idealnie sprawdzi się dla nieco starszych dzieci, które już nieźle potrafią liczyć w pamięci. Jeśli lubicie bardziej wymagające gry imprezowe, również możecie spróbować, myślę, że na spotkaniu ścisłych umysłów sprawdziłaby się doskonale.
Natalia Jagiełło/dicelandblog.pl

Z grami szkolnymi do nauki liczenia zawsze jest problem, że większość z nich obsługuje głównie tabliczkę mnożenia, pomijając resztę działań. Pozycja, którą dzisiaj opisujemy ma duże szanse stać się przebojem, ponieważ uczeń trenuje dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i potęgowanie. „Pitagoras” to świetna pomoc dla matematyka – małe opakowanie, wygodne w transporcie i przechowywaniu, szybkie tłumaczenie zasad rozgrywki, duża swoboda operowania znakami działań matematycznych. Tomek Drabarek/mlodygiercownik.pl

Polecamy również:

ARCHIMEDES. GRY DO PLECAKA
Szybka edukacyjna gra, w której gracze tworzą równania matematyczne, starając się jak najszybciej pozbyć wszystkich swoich kart z ręki. Zwycięzcą będzie ten, kto przez 5 rund zdobędzie najmniej punktów karnych. Dodawaj, odejmuj, mnóż i dziel, i poznaj największych mistrzów królowej nauk – matematyki!

Kategorie: Edukacja
Tagi: Egmont