Wzruszająca książka "Blask życia. Radość niepełnosprawnego dziecka"

Wzruszająca książka "Blask życia. Radość niepełnosprawnego dziecka"
Wzruszająca historia o dojrzewaniu miłości do niepełnosprawnego dziecka; Blask życia. Radość niepełnosprawnego dziecka, Boba Vandera Plaats’a, to niezwykłe świadectwo; 
 
Urocza, głęboka i wzruszająca książka. Autor jest człowiekiem jak najbardziej z „tego” świata: zapracowanym, skupionym na osiągnięciu sukcesu młodym małżonkiem i ojcem, ale jednocześnie człowiekiem głęboko wierzącym. Pewnego dnia staje przed faktem, że jego trzeci syn nigdy nie będzie jego „sukcesem” w ludzkim rozumieniu tego słowa, ponieważ urodził się bardzo ciężko upośledzony i przewlekle chory.
Jest to książka wyjątkowa, bo napisana została przez mężczyznę, z ojcowskiego i mężowskiego punktu widzenia. Kolejne rozdziały przedstawiają życiowe lekcje jakie – paradoksalnie – ojciec otrzymał od swojego syna.

BOB VANDER PLATS
jest nauczycielem, który specjalizował się w przywódczej edukacji na Drake University. W 1996 został przewodniczącym i jednym z głównych działaczy „Opportunities Unlimited”, organizacji zajmującej się zdrowiem i działalnością społeczną w zakresie rehabilitacji młodych osób. Aktualnie Bob jest przewodniczącym MVP Leadership, firmy zajmującej się kreowaniem wizji strategicznej i przywództwie w zarządzaniu Bob i jego żona, Darla, są rodzicami czworga dzieci, w tym Lukasa, i zamieszkują w Sioux City, w amerykańskim stanie Iowa.

Drogi Przyjacielu!
Ta książka, stanowiąca zbiór inspirujących życiowych lekcji, narodziła się dzięki naszemu synowi, Lucasowi, który zachęcił nas do jej napisania, mimo że nie wypowiedział nigdy ani jednego słowa.
Lucas, trzeci z naszych czterech synów, jest dotknięty ciężką niepełnosprawnością. Kruchość jego życia sprawia, że od lat trwamy w niepewności i nieraz już nasze nerwy były wystawiane na ciężką próbę. Jednak Bóg za pośrednictwem słabszych ludzi inspiruje silniejszych.
Lucas nauczył mnie niezwykle dużo o rodzicielstwie, małżeństwie, osobowości Boga, naturze cierpienia, bezwarunkowej miłości oraz o wartości codziennego życia.
Mam nadzieję, że dzięki tej opowieści o życiu Lucasa również i Ty odnajdziesz nadzieję pośród trudności, radość

wśród cierpienia oraz że ta książka da Ci motywację konieczną do tego, aby przeżyć swoje dni na tym świecie wartościowo, niezależnie od nieoczekiwanych i nieprzyjaznych okoliczności.
Szczerze Ci tego życzę!                                                                                                   Bob     

 
Książka objęta została patronatem Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”,  1 zł ze sprzedaży każdej książki wydawca przekaże dziecku z zespołem Downa, podopiecznemu fundacji 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.