Ateny – nowy przewodnik w serii Marco Polo

Ateny – nowy przewodnik w serii Marco Polo
ATENY – NOWY PRZEWODNIK W SERII MARCO POLO

 

 
 
Do rąk turystów trafia kolejna tegoroczna nowość w serii przewodników Marco Polo. Po wprowadzeniu na księgarskie półki między innymi Kenii, Turcji, Malty i Gozo, Bułgarii czy  Lazurowego Wybrzeża przyszedł czas na Ateny. Przewodnik w nowej szacie graficznej ma nowocześniejszy układ treści i dodatki pozwalające wykorzystać każdą godzinę podczas wyjazdu.
 
Nowe „Marco Polo” oddaje współczesny styl życia i spełnia oczekiwania młodych ludzi. Hasłem przewodnim serii jest „Bądź jak Marco Polo – młody, dynamiczny, aktywny podczas podróży.”

Nazwa miasta mówi, że należy ono do bogini Ateny. Partenon wciąż unosi się nad jego murami na znak, że ogromny moloch u stóp Akropolu to te same Ateny, które niegdyś wybrała bogini miłości, umiejętności i rzemiosł.

Ateny należą do tych stolic europejskich, które nieproporcjonalnie rozrosły się w stosunku do reszty kraju. W aglomeracji ateńskiej mieszka ok. 3,5 mln osób, co stanowi ponad 1/3 ludności kraju. Miasto, którego początki giną w mrokach neolitu, przeżywało dramatycznie zmienne koleje losu, chwile potęgi przeplatane momentami zupełnego upadku. Dzisiejsze pełne sprzeczności Ateny noszą ślady jednego i drugiego – majestatyczne ruiny kontrastują z orientalną wrzawą bazarów, ciche, pachnące żywicą wzgórza wyłaniają się ze zgiełku i zaduchu zatłoczonych ulic, piękne zabytki gubią się w jednostajnej, współczesnej zabudowie.

„Marco Polo” w niekonwencjonalny sposób przedstawiają wakacyjne miejsca za pomocą barwnych zdjęć z życia, sympatycznych, dowcipnych opisów, emocjonalnych uwag autorów. W nowej edycji autorzy przestali być anonimowi. W każdym przewodniku możemy przeczytać wywiad z autorem
i poznać jego odczucia dotyczące opisywanego miejsca.

Seria zawiera skondensowane, wyłącznie istotne informacje: co zobaczyć, gdzie się bawić w dzień i w nocy, co jest na topie, gdzie na zakupy.  W ten sposób szybko znajduje się potrzebne informacje. Nowa edycja wzbogacona została sekcjami „24 godziny” i „Niedrogo”. Pierwsza z nich pozwala na nieprzerwaną rozrywkę i zabawę przez całą dobę i podpowiada, gdzie to robić najlepiej. Druga wskazuje miejsca, w których połączono niską cenę z dobrą jakością.

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.