"Bogowie Alabamy" z serii inna strona wydawnictwa G+J Książki

"Bogowie Alabamy" z serii inna strona wydawnictwa G+J Książki
Bogowie Alabamy
Joshylin Jackson

 

Absorbująca, pikantna historia, w której poczynaniami bohaterów kierują układy i gra. Wartość powieści tkwi w szczerym zamiłowaniu autorki do ludzi z Południa i tamtych stron.

Alabama ma swoich bogów: Jacka daniel’sa, gwiazdorów szkolnych drużyn futbolowych, pikapy i wielkie cycki, jak również Jezusa. Bohaterka powieści, Arlene Fleet zawiera układ z Bogiem. Obiecuje, ze skończy z rozwiązłym seksem i kłamstwami i opuści dom. W zamian Bóg ma sprawić, ze ciało szkolnego gwiazdora drużyny futbolowej, nigdy nie zostanie odnalezione. Z miasteczka na dalekiej prowincji w Alabamie wyjeżdża do Chicago. Mija dziesięć lat i spotyka swoja szkolna koleżankę. Arlene przeczuwa, ze Bóg zaczyna wycofywać się z umowy. Ponadto przyjaciel stawia jej ultimatum – albo przedstawi go swojej rodzinie, albo z nią zrywa. Do Alabamy jedzie przepełniona obawa, ze zbrodnia z przeszłości wyjdzie na jaw.

„Ostry plebejski humor, porywająca narracja, często zabawne postacie oraz sytuacje, dzięki którym opowieść cały czas tętni pełnią życia”. Bookmarks Magazine

„W tej wciągającej powieści układy i gry kierują poczynaniami wszystkich bohaterów, ale czytelnik aż do ostatniej strony nie będzie wiedział, o jaki układ toczy się gra”. Booklist

O autorze

Joshylin Jackson
mieszka w Atlancie. Była aktorka i pedagogiem. Bogowie z Alabamy to jej książkowy debiut. Jackson jest także autorką powieści Between Georgia i The Girl Who Stopped Swimming.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.