Nową seria powieści "Pelikan"

Nową seria powieści "Pelikan"
20 października br. ukaże się „Dziecko pokuty” 
autorstwa Francine Rivers 
 
 
Jest to pierwszy tytuł rozpoczynający nową serię powieści „PELIKAN” Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego
 
Dziecko pokuty:
„Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia”. Tak zaczyna się opowieść o Dinie Carey, której życie – poukładane i w szczegółach zaplanowane – w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków.
 
Wracała z pracy… Akurat zepsuł się jej samochód… Co prawda było już późno, ale kampus był blisko… Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi… W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą, która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać.
 
Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. Pojawił się Jim. Był lekarzem. Ginekologiem. Spotkała go, kiedy postanowiła zatrzeć wszelkie ślady po tamtym zdarzeniu, po którym jej życie legło w gruzach. Wydawało się, że to jedyna możliwość, by zacząć od nowa. ‘Trzeba tylko – usłyszała chyba w klinice – pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach… To niegroźny zabieg…’ Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości… Tymczasem wszyscy w napięciu czekali na jej odpowiedź, jakby ta miała uruchomić jakiś niewidzialny ładunek wybuchowy…
 
Francine Rivers:
Jedna z najpopularniejszych powieściopisarek amerykańskich. Autorka licznych bestsellerów, m.in. nagrodzonego wyróżnieniem Golden Medallion Award cyklu Mark of the Lion (Znamię Lwa), na który składają się trzy powieści: A Voice in the Wind, An Echo in the Darkness, As Sure as the Dawn (Głos w wietrze, Echo w ciemności, Jak świt poranka), przenoszące czytelnika w świat starożytnego Rzymu. Poza tą trylogią, która zdobyła miliony czytelników w samych Stanach, znakomicie przyjęte przez krytyków zostały także powieści: The Scarlet Thread (Purpurowa nić) oraz The Atonement Child (Dziecko pokuty).
Z mężem i trójką dzieci mieszka w Kalifornii.
 
Krótko o serii:
Pelikan we wczesnym średniowieczu stał się symbolem ofiarności
i poświęcenia. Wedle legendy ptak ten miał własną krwią karmić głodne pisklęta, wedle innego podania rozdzierał własną pierś, by młode, zaduszone przez węża, swoją krwią przywracać do życia.
 
Tyle legenda. Dodajmy wciąż żywa. Może dlatego że ‘pod otoczką baśni i legend – jak pisze Robert Charroux – kryje się prawda, którą strach nazwać’. Zwłaszcza gdy ta może być jedna…
 
Seria z pelikanem jest kolekcją powieści, które ukazywałyby świat wartości bliskich każdemu człowiekowi, za którym tak naprawdę każdy z nas tęskni. Świat, w którym rzeczy najważniejsze zajmują należne im miejsce. Pelikan przeniesie nas także w świat pytań. Tych fundamentalnych. Tak prostych, że często przemilczanych. Przybierają one różną postać i dotyczą zwykle sensu, który, najprościej mówiąc, jest nadzieją życia. Na teraz i na jutro. Na zawsze.
 
‘Dom powieści – zauważył kiedyś Henry James – ma nie jedno, ale tysiąc okien’, seria z pelikanem otworzy niektóre z nich. Ufamy, że dość szeroko…
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.