Pascal rusza na Grenlandię

Pascal rusza na Grenlandię
PASCAL RUSZA NA GRENLANDIĘ

W sobotę 31 maja wyruszył z Warszawy HiFlyer Polar Ice Expedition – pierwsza polska wyprawa na najwyższy szczyt Arktyki. Trudno dostępny teren oraz polarny klimat sprawia, iż jest to jedno z najmniej znanych miejsc na świecie. Uczestnikami wyprawy są m.in.: Leszek Cichy i Marek Kamiński. Pod koniec roku, nakładem Wydawnictwa Pascal – partnera ekspedycji, zostanie wydany album dokumentujący zarówno piękno Grenlandii jak i samą wyprawę.

Na początku czerwca br. zostanie podjęta próba zdobycia przez polską wyprawę najwyższego szczytu Arktyki, będącego zarazem najwyższym szczytem znajdującym się za kołem podbiegunowym północnym. Gunnbjorns Fjeld, potocznie nazywany Lodową Górą, znajduje się w paśmie Gór Watkinsa na wschodzie Grenlandii. Trudno dostępny teren oraz polarny klimat (temperatury sięgające -30 stopni, potężne wiatry, zamiecie śnieżne) sprawia, iż jest to jedno z najmniej znanych miejsc na świecie.

Bieżące informacje o postępach ekspedycji można będzie śledzić na oficjalnej stronie wyprawy www.lodowagora.pl a także w serwisie www.pascal.pl. Zaangażowanie Pascala – największego dostawcy treści turystycznych w Polsce – w tak ważne wydarzenie dla polskiego alpinizmu dopełnia podejmowane od lat projekty propagowania turystyki oraz aktywnego trybu życia. Przybliżenie czytelnikom niedostępnych regionów świata i dokumentowanie ważnych wydarzeń podróżniczych wzbogaca ofertę albumową Pascala. W serii „Wyprawy Marzeń” dotychczas ukazały się tytuły inspirujące podróże po Chinach, Nepalu, Syberii, Tybecie i Ziemi Świętej. Album opisujący wyprawę na Lodową Górę będzie dopełniał tą serię.

Szczegóły dotyczące ekspedycji oraz informacje o uczestnikach znajdują się na stronie www.lodowagora.pl
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.