Langenscheidt Polska sponsorem konferencji polonistycznej

Langenscheidt Polska sponsorem konferencji polonistycznej
Langenscheidt Polska sponsorem konferencji polonistycznej
na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W dniach 2 – 4 czerwca br. w ośrodku szkoleniowym w Puszczykowie koło Poznania odbywa się konferencja naukowa pt. Kształtowanie się wzorów i wzorców językowych. W zjeździe uczestniczą między innymi dr Kwiryna Handke, dr Mirosława Mycawka i prof. Bogusław Dunaj. Sponsorem sympozjum jest Wydawnictwo Langenscheidt Polska, które przed rokiem wprowadziło na rynek nową ofertę z zakresu języka polskiego.

Wśród tematów, poruszanych przez językoznawców podczas konferencji, dominują zagadnienia związane z nowymi wzorcami składniowymi i sposobami komunikacji, pojawiającymi się wraz z rozwojem nowych mediów, w tym – przede wszystkim – Internetu.
Globalna sieć Internet, zarówno jako źródło informacji, jak i narzędzie komunikacji, stawia przed użytkownikami języka – a także przed językoznawcami – nowe wyzwania. Błyskawiczny rozwój Internetu pociąga za sobą zmiany w sposobie komunikowania się ludzi. Przekaz musi być coraz szybszy, coraz bardziej skondensowany i coraz bardziej efektowny, co burzy dotychczasowe kanony normy językowej.
 
Przedstawiciele Wydawnictwa Langenscheidt, które jest sponsorem konferencji, zaprezentują pokrótce nową i powiększającą się systematycznie ofertę wydawniczą, dotyczącą języka polskiego. – Odpowiedzią na coraz większe rozchwianie norm językowych powinno być sięganie do nowoczesnych słowników i poradników językowych. Szybki rozwój mediów elektronicznych powinien iść w parze z troską o to, by zmieniająca się na naszych oczach polszczyzna zachowała swoje piękno – mówi dyrektor programowa Langenscheidt Polska – Agnieszka Mizak.
 
Langenscheidt Polska jest wydawcą słowników, książek pomocniczych i podręczników do nauki języków obcych. Od 2004 roku jest wyłącznym dystrybutorem i wydawcą przewodników, słowników i rozmówek marki Berlitz, a od lutego 2007 roku – wydawcą oraz dystrybutorem słowników i poradników z zakresu języka polskiego.

Więcej informacji: www.langenscheidt.pl, www.terazpolski.pl
 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.