Clifford – Wielki Czerwony Pies w magazynie wydawnictwa Egmont

Clifford – Wielki Czerwony Pies w magazynie wydawnictwa Egmont
Clifford – Wieli Czerwony Pies w magazynie wydawnictwa Egmont

Egmont Polska poszerza swoje portfolio czasopism dla najmłodszych z najpopularniejszymi bohaterami seriali animowanych i książek.

CZASOPISMO

 
 
 
Miesięcznik Clifford – Wielki Czerwony Pies powstał z myślą o dziewczynkach i chłopcach w wieku 3-6 lat.
Magazyn oparty został na motywach bajki emitowanej obecnie w Polsce na kanale MiniMini. Młodzi czytelnicy znajdą w piśmie dwie historyjki obrazkowe (w tym jedną rymowaną) oraz opowiadanie. Clifford zachęci dzieci również do rozwiązywania zagadek, zabawy z kolorowanką, a także pokaże wiele ciekawych pomysłów w rubryce „zrób to sam”. Do każdego numeru czasopisma dołączony zostanie plakat oraz brandowany prezent – w pierwszym numerze będzie to kość-długopis i notesik.
Nakład: 50 tys. egzemplarzy, objętość: 24 strony, cena: 5,50 zł

Miesięcznik Clifford – Wielki Czerwony Pies ukazał się na rynku 24 maja 2008 roku. Debiut wsparty został kampanią reklamową w telewizji w dniach 24.05-02.06 – (TVP,Polsat, TVN, TVN Style, Jetix, Boomerang, Cartoon Network, Mini Mini), w prasie (tytuły Egmont Polska) i w Internecie (www.wp.pl, www.edziecko.pl).
Kreacja spotu TV – DSK, zakup mediów – MPG
Koszt strony reklamowej – 9 900 zł (II okładka), 10 500 zł (IV okładka)

KSIĄŻKI
 
 
 
 

Oficyna Egmont jest również wydawcą książek o Cliffordzie. Pierwsze tomy serii pojawiły się na rynku już w 2004 roku. Program książkowy obejmuje m.in. cardboardy, shapeboardy oraz tytuły w twardych i miękkich okładkach w różnych formatach. W maju b.r. w księgarniach pojawi się kolejnych 6 tomów z serii Clifford – Wielki Czerwony Pies.
Nakład: po 5 tys. egzemplarzy, ceny: od 9,90 do 19,90 zł

Pierwszą książkę o Cliffordzie opublikowano w 1963 roku. Od tej pory wydrukowano około 90 milionów egzemplarzy opowiadań. Te pełne humoru, pisane jasnym językiem książki z kolorowymi ilustracjami cieszą już kilka pokoleń dzieci na całym świecie. W latach 2001-2003 amerykańska wytwórnia Scholastic Studios wyprodukowała serial animowany, oparty na książkach autorstwa Normana Bridwella. Serial cieszy się olbrzymią popularnością w ponad 85 krajach, zdobył też 17 nominacji do nagrody Emmy.

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.