Wydawnictwo Buchmann w 2011 roku

Wydawnictwo Buchmann w 2011 roku
Rozpoczęty w 2010 roku dynamiczny rozwój oferty Wydawnictwo Buchmann kontynuowało również w 2011 roku. Do niedawna kojarzone z ofertą dziecięcą i językową, teraz swoją uwagę skupiło także na beletrystyce, poradnikach oraz albumach. Markowa przygodowa beletrystyka stała się niejako wizytówką Buchmanna, a kolejne powieści z serii Fabryka Sensacji sprawdzonym sposobem na pasjonującą rozrywkę z książką w ręku. Wokół serii Fabryka Sensacji rozwinęły się w 2011 r. Fabryka Bestsellerów i Fabryka Kryminału. W 2012 r. ukażą się pierwsze tytuły z nowej Fabryki Faktu.

W 2011 roku Wydawnictwo Buchmann może się pochwalić m.in. prestiżową nagrodą Magazynu Literackiego Książki za  piękny album Chrześcijaństwo, który spotkał się z ciepłym przyjęciem środowiska i czytelników na XVII Targach Książki Katolickiej, a także nagrodą internautów portalu literackiego granice.pl dla Alicji w Krainie Czarów inaugurującej wysmakowaną serię klasyki bajek z pięknymi ilustracjami Roberta Ingpena. W serii tej ukazało się już siedem tytułów –  w ślad za laureatką również Tajemniczy ogród, Piotruś Pan i Wendy, Księga dżungli, Opowieść wigilijna, Czarnoksiężnik z krainy Oz i ostatnio Legendy świata.

Na początku ubiegłego roku Wydawnictwo Buchmann zostało zaproszone do współpracy i wkrótce weszło w skład nowo utworzonej Grupy Wydawniczej Empik należącej do EMF NFI.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2010 roku były:

  • Słownik 3w1 angielski
  • Drinki na każdą imprezę
  • Pogrzebany P. James 
  • Słownik ortograficzny 3w1
  • Księga Aforyzmów 
  • ABC fotografii cyfrowej
  • Księga Życzeń i podziękowań
  • Biblia Ilustrowane historie 
  • Księga Origami 
  • Alicja w Krainie Czarów
W 2011 roku Wydawnictwo Buchmann zanotowało przychody ze sprzedaży książek na poziomie 13,50 mln zł, co daje 0,7% wzrost w stosunku do 2010 roku.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 163 tytuły, w tym 116 nowości. Łącznie sprzedano 1 500 000 egz. książek. Średnia cena sprzedanych książek wyniosła 9,00 zł.

Na rok 2012 Buchmann planuje dalszy rozwój i kontynuowanie linii wydawniczych zapoczątkowanych w ubiegłych latach. Z ofertą wydawnictwa będzie można zapoznać się – jak co roku – bezpośrednio podczas targów książki w Krakowie, śledząc witryny internetowe: www.buchmann.pl, www.fabrykasensacji.pl, www.fabrykakryminalu.pl, www.fabrykabestsellerow.com, a także odpowiednie profile na Facebooku.
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.