Jutro ruszają 53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Jutro ruszają 53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie (15-18 maja 2008) tradycyjnie odbywać się będą w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Swój udział potwierdziło dotychczas ponad 600 wystawców z 29 krajów.

Honorowy Patronat nad targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Honorowi Gospodarze Targów to: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gośćmi honorowymi 53. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie będą wydawcy i pisarze z Izraela. Do Polski przyjadą pisarze izraelscy mający już w naszym kraju swoich czytelników jak Irit Amiel (poetka wywodząca się z Częstochowy), Alona Frankel (pochodzi z Krakowa, w Polsce ukazały się dotychczas dwie jej książki dla dzieci „Dziewczynka” i „Nocnik nad nocnikami”), Yossi Avni-Levy (autor powieści „Ciotka Farhuma nie była dziwką”), ale także mniej znani twórcy: Chaim Chefer, Sara Siwroni, Giv Hovav, Liat Kaplan czy Ester Chaim.

Z polskich literatów udział w targach potwierdzili m.in. Sławomir Mrożek, Julia Hartwig, Józef Hen, Wiesław Myśliwski, Jarosław Marek Rymkiewicz, Małgorzata Musierowicz, Jerzy Pilch, Maria Janion, Hanna Krall, Sławomir Shuty, Krzysztof Varga.

Jak co roku w trakcie targów poznamy nominacje do nagrody literackiej NIKE oraz do nagrody literackiej Gdynia. Podczas tegorocznej edycji targów po raz pierwszy przedstawione zostaną nominacje do nagrody literackiej miasta Gdańska zatytułowanej Europejski Poeta Wolności.

Uroczysty wieczór inaugurujący Targi odbędzie się w Sali Kocertowej Pałacu Kultury i Nauki w środę 14 maja o godz. 19.00. Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w czwartek 15 maja 2008 roku o 14.00 w Holu Głównym Pałacu Kultury i Nauki.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.