Zysk i S-ka Wydawnictwo na 53. MTK w Warszawie

Zysk i S-ka Wydawnictwo na 53. MTK w Warszawie
Zysk i S-ka Wydawnictwo 
na 53. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie
15-18 maja
 
Zysk i S-ka Wydawnictwo
podczas 53 Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie zaprasza na stoisko 452, sektor D
Proponujemy następujące spotkania:

piątek 16 maja

godz. 16:00-17:00 – Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerowego Domu nad rozlewiskiem i Powrotów nad rozlewiskiem dedykuje swoje książki.

sobota 17 maja

godz. 12:00-13:00 –  Jan Grzegorczyk, autor bestsellerowej trylogii o księdzu Groserze dedykuje Adieu, Trufle i Cudze pole (uhonorowane FENIKSEM 2008 – nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich)

godz. 13:00-15:00 – „Wokół rozlewiska” – spotkanie poświęcone bestsellerowej książce Małgorzaty Kalicińskiej Dom nad rozlewiskiem oraz serialowi, który powstaje na kanwie powieści.
Autorce towarzyszyć będą odtwórczynie ról kobiecych w serialu:

Edyta Olszówka
Małgorzata Braunek
Zofia Saretok
Natalia Rybicka

godz.15:00-16:00 – Katarzyna Rygiel dedykuje swoją najnowszą powieść Miłość i samotność
godz. 16:00-17:00 – Marcin Wolski, pisarz, dziennikarz i satyryk dedykuje Nieprawe łoże i Noblistę

Podczas targów zaprezentujemy również fragmenty wyjątkowego projektu wydawniczego: Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum Elżbiety Cherezińskiej. 

Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum to historia najdziwniejszego z gett żydowskich w okupowanej Polsce widziana oczami sekretarki przełożonego Judenratu w getcie łódzkim. Drugiego, co do wielkości getta w Polsce, jedynego, którego nie zlikwidowano w czasie realizacji hitlerowskiego „ostatecznego rozwiązania” kwestii żydowskiej. Dlaczego? Odpowiedzi znajdują się na kartach Dzienników. Wraz z portretem Chaima Rumkowskiego, najbardziej kontrowersyjnego przywódcy  społeczności żydowskiej. Kim był ten, którego nazywano „królem Chaimem”? Dyktatorem, zdrajcą, szaleńcem, czy wybawicielem i opiekunem? Jego prochy zostały w Auschwitz, a wspomnienia Estery są jedyną opublikowaną relacją osoby z najbliższego otoczenia człowieka, który za życia stał się czarną legendą.

Premiera książki 27 czerwca.

 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.