Już za tydzień rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki

Blisko 800 wystawców z 32 krajów i około 1000 autorów z całego świata weźmie udział w  9. Warszawskich Targach Książki, które odbędą się od 17 do 20 maja na Stadionie Narodowym PGE. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gośćmi targowych spotkań będą m.in. Adam Daniel Rotfeld, prof. Michał Kleiber, Wiesław Myśliwski i Jerzy Bralczyk, którzy mówić będą o przemianach społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych ostatniego stulecia w Polsce – poinformował podczas środowej konferencji prasowej Jacek Oryl, dyrektor Warszawskich Targów Książki.

W programie “niepodległościowego” programu targowych wydarzeń dla dzieci są m.in. warsztaty pieśni patriotycznych i zajęcia kreatywno-literackie wokół książki “Alfabet niepodległości”. Dzieci będą też mogły poszukiwać swoich przodków w największym spisie imiennym II RP na portalu “Nieskończenie Niepodległa”. Poza tym w ramach targów działać będzie jak co roku strefa dziecięca, gdzie odbywać się będą warsztaty, spektakle oraz spotkania z pisarzami i autorami komiksów m.in. z Henrykiem Chmielewskim, Bohdanem Butenko, Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, Barbarą Kosmowską, Grzegorzem Kasdepke, Józefem Wilkoniem.

Partnerem specjalnym tegorocznych targów będzie Francja.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.