IV Kiermasz Wydawców Katolickich

IV Kiermasz Wydawców Katolickich
 
 IV Kiermasz Wydawców Katolickich
30 maja – 1 czerwca 2008 r.
gmach Wydziału Teologicznego UŚ
ul. Jordana 18, Katowice

 
W dniach od 30 maja do 1 czerwca br., w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, odbędzie się IV Kiermasz Wydawców Katolickich. Tegoroczna edycja Kiermaszu włączona została w Metropolitalne Święto Rodziny, w związku z czym myślą przewodnią Kiermaszu jest Rodzina.

W ramach IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach zostało ogłoszone Dyktando dla Rodzin. Zmagania o tytuł „Bezbłędnej Rodziny” poprowadzi Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, główna organizatorka ogólnopolskich dyktand. Dyktando dla Rodzin odbędzie się 31 maja w auli Wydziału Teologicznego. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja, telefonicznie po nr telefonu: 519 546 065, mailem na adres: ela@ksj.pl lub pocztą tradycyjną. W załączeniu przesyłam regulamin Dyktanda oraz formularz zgłoszeniowy. Nagrodą główną w konkursie ortograficznym jest wyjazd dla zwycięskiej rodziny (trzech osób) do Rzymu i innych miast włoskich.

Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w I Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Chrześcijańskiej „Jacusie 2008”. Wykonawcy ubiegać się będą o statuetki św. Jacka a nagrodą specjalną dla najlepszych wykonawców wybranych przez Jury będzie udział w nagraniu płyty. Przegląd odbędzie się 30 maja na Wydziale Teologicznym. Zgłoszenia udziału z wypełnioną kartą uczestnika przyjmowane będą do 23 maja 2008 r. do godz. 16.00 wyłącznie drogą mailową adam_k@chck.pl lub faksem /032/ 247 39 57. W załączeniu przesyłam regulamin oraz kartę uczestnika.

Tegoroczny Kiermasz Wydawców Katolickich to szereg spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, koncertów oraz atrakcji dla najmłodszych. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny! Szczegółowy program imprez towarzyszących znajduje się w załącznikach. Szczególnie zapraszamy na koncert Antoniny Krzysztoń 31 maja o godz. 18.00 w auli Wydziału Teologicznego.

Warto dodać, że podczas trwania Kiermaszu będzie miała miejsce akcja „Minus 10%” – każdy kto odwiedzi IV Kiermasz Wydawców Katolickich z ulotkami Kiermaszu, które będą rozdawane na kilka dni przed jego rozpoczęciem na terenie Katowic oraz będą rozwieszone w tramwajach i autobusach aglomeracji katowickiej, przedstawiając ulotkę wydawcy, otrzyma 10% rabatu na zakupione pozycje, na stoiskach wydawców, którzy włączyli się do akcji. Stoiska te będą specjalnie oznakowane.

Serdecznie zachęcam wszystkich dziennikarzy oraz redakcje do informowania o tych szczególnych i ważnych wydarzeniach oraz już dziś zapraszam Państwa na uroczystą inaugurację IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach 30 maja o godz. 13.00 w gmachu Wydziału teologicznego (ul. Jordana 18).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ksj.pl

Organizatorzy:
Księgarnia św. Jacka Sp. z o.o.; Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
Patronat Honorowy: Abp Damian Zimoń – Metropolita Katowicki, Krystyna Bochenek – Wicemarszałek Senatu RP, Tomasz Merta – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski, Bogusław Śmigielski – Marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice
Sponsorzy: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Archidiecezji Katowickiej, Księgarnia św. Jacka Sp. z o.o., Wydawnictwo Apostolicum, Wydawnictwo Emmanuel
Partnerzy: Business Consulting, Centrum Sztuki Filmowej, Chorzowskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Stróżów Poranka, Eucharystyczny Ruch Młodych
Projekt zrealizowany przy pomocy środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego
Projekt objęty mecenatem miasta Katowice
Patronat Medialny: TVP3 Katowice, Radio Katowice, Radio eM 107,6 FM, Radio Piekary, Gazeta Wyborcza o/Katowice, Gość Niedzielny, Echo Miasta Katowice, Notes Wydawniczy, Biblioteka Analiz Literackich, Magazyn Literacki Książki, Wiadomości Księgarskie, Ecclesia, Rynek Książki.pl , Wiara.pl, Portal Księgarski, Gloria24.pl, Wirtualny Wydawca.pl, Portal Duchowy.pl, Portal Miejski: mojeKatowice.pl, mojChorzow.pl, PiekarySlaskie.com.pl, Swiony.pl, Portal św. Izydora – www.isidorus.net
 

Kategorie: Religia, Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.